Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Zabawy paluszkowe

Data utworzenia : 2014-09-01 11:02 | Ostatni komentarz 2024-03-31 22:46

Redakcja LOVI

15219 Odsłony
226 Komentarze

Większość z nas prawdopodobnie pamięta paluszkowe zabawy z dzieciństwa: raka – nieboraka i sroczkę, co kaszkę warzyła. Czy warto je odświeżyć i bawić się z własnymi dziećmi? Jak najbardziej! Przeczytaj, dlaczego warto i sięgnij po wypróbowane propozycje zabaw.

2014-09-15 15:44

Jak miło, że ktoś przypomniał takie wyliczanki. Dziękuję

2014-09-10 22:26

Takie to proste a ile dobrego przynosi dla rozwoju naszego dziecka:) to swietnie spędzony wspólnie czas i do tego nic nie kosztuje:) dzięki za teksty zabaw na pewno zostaną wykorzystane:)

2014-09-02 20:14

LOVI dziękuję serdecznie za zebranie w gotowy artykuł informacji o tak wspaniałej formie spędzania czasu z dzieckiem jakim jest zabawa. Bo nasze maleństwa tak naprawdę potrzebują tylko naszej uwagi i miłości aby się rozwijać. Mój syn uwielbia takie różne dotykanki, noski eskimoski, zabawy dłońmi i stópkami. Uczy się w ten sposób odróżniać swoje ciało od przestrzeni i od innych przedmiotów i innych ludzi. Za pomocą kosi kosi już nauczył się mojej twarzy, ma 4 miesiące ale dotyka mojej twarzy z taką rozwagą i delikatnie wodzi raz po nosie, raz po policzkach i czeka aż powiem mu co jest co. Zabawki paluszkami są również świetne do kąpieli, zwłaszcza jeśli malec jest w niej bardzo aktywny i chcecie go uspokoić - wówczas zaangażowanie go w zabawę dłońmi troche go uspokoi i przy okazji umili całą kąpiel.

2014-09-01 19:32

My także bawimy sie w ten sposób. Młody aż piszczy ze szczęścia.

2014-09-01 16:44

Fajny artykuł wykorzystamy wierszyki ja natomiast opowiadam wiersze i bajki Tuwima Brzechwy i Konopnickiej Gabi bardzo lubi :)

2014-09-01 15:46

my też się bawimy takimi wierszykami :) szczególnie wieczorem wydaje mi się że dobrze one wyciszają naszego synka, a pozatym to kolejny dobry pretekst do rodzinnych przytulasków :)

2014-09-01 12:02

W tym wątku są również wierszyki do których warto zerknąć, http://lovi.pl/pl/forum/12/661/1 Kiedyś za naszego dzieciństwa nie było chyba az takiej ilości wierszyków masażyków czy z pokazywaniem co teraz, a może były tylko aż tylu się nie pamięta;)

2014-09-01 12:02

Fajny artykuł. Idzie rak... I sroczke znamy... Ale przyznam że o reszcie pierwsze słyszę. Ale ma pewno skorzystamy propozycji I się pobawimy. Brakowało mi pomysłów a teraz nie wiem od czego zacząć:)