Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Ubieramy niemowlaka

Data utworzenia : 2014-04-02 10:59 | Ostatni komentarz 2015-03-15 18:35

Redakcja LOVI

11345 Odsłony
42 Komentarze

Niemowlęta i małe dzieci mają jeszcze słabo wykształcone mechanizmy termoregulacji. Te najmłodsze nie poskarżą się, że im zimno bądź za ciepło. Wbrew pozorom dostosowanie ubioru dziecka do temperatury powietrza i pogody jest trudną sztuką, szczególnie dla niedoświadczonych rodziców. Przeczytaj, podpowiadamy, jak to zrobić. Dzięki wprowadzeniu tych zasad zmniejszysz ryzyko zachorowania a Twoje dziecko będzie się czuło komfortowo.

2015-03-12 21:25

moj synek ma obecnie 8mcy i poki co powazniej chory byl tylko raz wiec mysle,ze sobie radze z jego prawidlowym ubieraniem...i tez wlasnie zawsze sprawdzam na karku czy nie jest przegrzany..:)

2015-03-12 15:26

Bardzo ciekawy artykuł, również zawsze miałam z tym problem jak ubrać synka czy nie będzie mu za ciepło czy za zimno, bo kazda matka chce jak najlepiej dla swojego dziecka, u nas w rodzinie zazwyczaj mówili mi ze za chłodno ubieram synka, ale nie słuchałam ich, synek nie wyglądał żeby było mu zimno, był uśmiechnięty, kark miał cieple, raczki również, i nie choruje mi często a zaczął chorować dop od 8mc chory był ok 2,3razy liczę katarek a synek ma 14mc i mam nadzieję ze nie będzie mi tak chorował.

2015-03-12 10:47

mi tez polozna mowila, ze najgorsze co moze byc to przegrzewac dziecko...co nie znaczy tez zeby np. mialo plecki na wierzchu.. ja synka obecnie po domku ubieram w body na dlugi rekawek i pod to podkoszulka...a na to spodenki skarpetki lub rajstopki :) a jak idziemy na dwor kiedy jest zimno to podkoszulka body sweterek i kurteczka....a pod spodnie rajstopy..i obowiazkowo czapka rekawiczki (czasem szal).

2015-03-12 09:44

Ja to się boję, że albo go przegrzeje, albo go wychłodzę. Jak Wy ubieracie dzieciaczki w taki okres? Może coś podpowiecie?

2015-03-11 15:53

Oj zdecydowanie teraz nie wiadomo jak ubrać szkraba. Teściowa mówi jedno, mama drugie instynkt trzecie. Położna przyjeżdżająca do nas w połogu bardzo fajnie mnie nastawiła. Spokojnie wysłuchać wszystkich jednak robić tak jak czujemy. Przynosi to efekty, Filipek ma 8 miesięcy i raz był lekko podziębiony po chrzcinach. Wiadomo, że żadna babcia nie chce źle ale lepiej nie przegrzewać dziecka.

2015-03-10 21:42

Klio też to uwielbiam i zgodzę się z Tobą Justyna, że teraz najgorszy okres jest. Moje maluchy właśnie mają katar. Idąc dzisiaj do lekarza ubrałam im bluzkę i spodnie to mnie mama opieprzyła, że powinnam im body z krótkim rękawem ubrać bo plecy mają odkryte ale qrcze ubierałam im body pod taki strój jak było 0 stopni na zewnątrz dzisiaj było 15 ..i szłam tylko do samochodu, przychodni i z powrotem.

2015-03-10 21:27

Uwielbiam zasypiać w takim wywietrzonym pokoju, pod pościelą, która była wietrzona na balkonie lub przy otwartym oknie :)

2015-03-10 12:08

Wietrzenie mieszkania to podstawa. Lepiej się zresztą śpi w wywietrzonym pokoju.