Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Czytanie maluchom

Data utworzenia : 2013-01-23 22:10 | Ostatni komentarz 2015-01-14 12:09

Maria.Z

19671 Odsłony
112 Komentarze

Czy wy czytacie swoim maluchom, które jeszcze nie rozumieją? czy uważacie, że to dobry pomysł, przynoszący pozytywne skutki?

2013-01-25 12:17

Hmmm... ostatnio doszły mnie słuchy, że dzieci, których rodzice zaczynają czytać im już w brzuszku, po porodzie i troszkę później są bardziej zainteresowani książeczkami... już niedługo będę miała okazję się o tym przekonać... ;) Studiuję pedagogikę... i wiem też, że kiedy dziecko przyjdzie na świat... zaczyna go poznawać, nasz przekaz słowny także bardzo przyczynia się do jego rozwoju... chociażby gadanina o tym, co w danej chwili robimy... ;)

2013-01-24 23:20

Ja czytam w dzień lub przed snem, a czasem dwa razy. Mały bardzo lubi słuchać tylko teraz to też chce jeść książeczkę więc inaczej nasze czytanie wygląda jak kiedyś :), bo od maleńkości kładłam się obok niego i trzymałam książeczkę tak aby widział obrazki i on zachowywał się nieraz tak jakby wiedział na której stronie ja czytam i patrzył tam. Teraz muszę zachować większą odległość albo on sobie leży a ja siedzę obok i czytam. Lubi też jak mu opowiadam zmyślone historyjki z np. żyrafką która jest na jego dmuchanej książeczce. Warto czytać dzieciom od urodzenia

2013-01-24 21:02

Claudia troszeczkę się z Tobą nie zgodzę.Nasza córka czasami w czasie czytania zabawia się czymś innym,ale w gruncie rzeczy słucha,poznaje to po tym że np zapyta o coś,lub zapamięta jakieś słowo itp

2013-01-24 18:59

Ja nie czytam, wystarczy że rozmawiam z córka całymi dniami bo jesteśmy ciągle razem. Nie uważam żeby to miało sens tymbardziej że małe dzieci mają to gdzieś i chętnie zamiast słuchac rozszarpałyby książeczke czy gazete :)

2013-01-24 11:55

Kubik dostał dwie książeczki i czasami w formie zabawy mu je czytałam i pokazywałam na obrazku gdzie jest samochodzik. Myślałam że nie zwraca na to uwagi ale wczoraj zauważyłam że położył paluszek na samochodziku i próbował obrócić stronę... Więc kupuje nowe książeczki i od tej pory czytam codziennie, widać że mały naprawdę na to zwraca uwagę.

2013-01-24 10:46

Ja czytam małej książeczki praktycznie od samego początku.Sama lubię czytać książki więc chce żeby i mała polubiła.Córka ma całą kolekcję swoich książeczek.A jak czyta sie jeszcze z okazując emocje to dziecko jest bardzo zainteresowane. Czytanie książek dziecku, bardzo dobrze wpływa na kształtowanie się jego wyobraźni.Czytanie daje korzyści językowe i umysłowe.Rozbudza też ciekawość u dziecka.

2013-01-23 23:26

Ja czytam Malutkiej bajki lub baśnie, choć wiem, że jeszcze nic nie rozumie. Za to ładnie usypia, jak jest zmęczona, gdy tylko usłyszy mój głos.

2013-01-23 22:12

Powiem szczerze że ja czytam rzadko mala ma 4 mies. ale jakos trudno mi sie zebrac szczegolnie, ze ja interesuja tylko rączki. Czytanie rozwija dziecko, wzbogaca słownictwo, jak jest u was?