Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-05-18 22:48

Konto usunięte

132880 Odsłony
1785 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2015-10-28 12:42

My używamy Babilonu.. na początku w szpitalu dostawał Babiko, potem w domu dawałam go przez ok 3 tygodnie, ale nie smakowało mojemu dziecku za specjalnie.

2015-10-28 09:17

jamartynam to rzeczywiście u was jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia skazy lub alergii a zalecili wam jakieś testy. Bo ja synkowi robiłam z krwi. Szkoda od razu odstawiać od piersi szczególnie jeśl ma się pokarm na razie nie wiecie czym są spowodowane objawy, które ma dziecko.

2015-10-27 23:05

jamartynam dziwne że odradzają wam od razu pierść. Nietolerancja laktozy ani skaza białkowa nie jest przeciwwskazaniem do karmienia. I co ma skaza białkowa do laktozy? przecież to dwie różne sprawy. Skoro dziecko wymiotuje często to może słabo \ przybierać a skoro wymiotuje to może być po prostu niedojrzały układ pokarmowy. Ja bym szukała innego lekarza który ma może inny sposób dla was dzięki któremu nie bedziesz musiała kończyć karmienia piersią :) A jesteś na dieciie eliminacyjnej ? podajesz probiotyki?

2015-10-27 18:35

Ja na początku swoją córkę karmiłam bebiko bo na początku było wszystko w porządku po msc wystąpiły kolki zawsze po 18. dawałam leki na kolkę ale to mało pomagało, w końcu zmieniłam mleko na bebilon i kolki minęły jestem bardzo zadowolona z tego mleka i szczerze mogę polecić BEBILON ;) !!

2015-10-27 15:59

niunia nie, nie broń Boże nie chcę zrezygnować z piersi ale mamy podejrzenie skazy białkowej, dziecko nie przybiera na wadze, ma kolki, wymiotuje, jest nie spokojne, nie śpi, ma suchą skórę, wysypkę (choć wysypka to niby trądzik) i ma problem ze stolcem i gazami, ja sama jak byłam dzieckiem miałam skazę a mąż również jest alergikiem. Dlatego też zalecano dokarmianie bo jesteśmy na etapie wykrywania przyczyn tego stanu, póki co sprawdzamy właśnie czy jest to skaza lub alergia choć objawy bardziej na skazę wskazują więc zalecono w szpitalu właśnie to mleko szczególnie by na wieczór obniżyć laktozę itp

2015-10-27 14:00

Właśnie nie wiem od czego to zależy ale mój synek jak dostał nutramigen a miał ok 3 miesiące zjadał całą porcję bez problemu chociaż ono ani w smaku ani w zapachu nie jest zbyt apetyczne i tak je pił do skończenia 1 roku życia.

2015-10-27 09:03

Marysia na poczatku dostala nutramigen a ten podobno jest jeszcze gorszy w smaku ale co sie dziwic wystarczy go powachac. tak nie chciala go pic ze sie zloscila i plakala przy jedzeniu wypijala na sile ok 40-60 ml gdzie powinna ponad 90ml. Pediatra zalecil aby kupic glukoze lub fruktoze i slodzic mleko ale niestety to rozniez nie pomoglo a nawret bylo jeszcze gorzej, Mala dostala kolek pojechalismy po 2 dniach do pediatry i zalamalam rece pytalam co jeszcze moge zrobic wiec ta powiedziala ze jest jeszcze pepti ale niestety dostepny w niewielu aptekach (w naszej okolicy jest tylko w jednej aptece na ok 12) A to wszytsko dlatego ze spalila im sie fabryka i byla wstrzymana produkcja a potem mleko dostarczane do tych aptek ktore maja tylko i wylacznie najwyzsza sprzedaz. (to bylo w maju) po zmianie na pepti bylo lepiej ale nie najlepiej bo faktem jest ze pepti smakowo jest lepsze ale jednak nie jest dobre Miska ograniczala sie z jedzeniem strasznie zaspokajala tylko najwiekszy glod i tyle od kad skonczyla 5 miesiecy mleka nie je wcale, przy kazdej probie podania pociagnie pluje wypycha smoczek i odkreca glowe podaje jej mleko tylko do kaszki na noc. To czemu przypiersi czyli masz pokarm ? To znaczy ze chcialas przestac karmic tak i przejsc na mm? Dobrze rozumiem?

2015-10-26 16:54

niunia a czy Twoja Marysia chętnie pije to pepti ? bo nas lekarze uprzedzali że może być z tym problem tzn że ma inny smak i dzieci nie bardzo chcą je pić i u nas się to sprawdza :( staramy się by jak najwięcej go wypiła ale mamy z tym ciężko. Ja karmię i piersią i teraz popoludniową pora kazali mi podawać pepti ale córka je to mleczko tylko jak jest bardzo głodna i zjada max 40-50 ml by zaspokoić ten pierwszy głod a potem wpada w szał i w ten sposób i tak kończy przy piersi ;/ Zazwyczaj jednak o kazde 10 ml żeby wypiła jest wojna i płacz