Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-05-18 22:48

Konto usunięte

132877 Odsłony
1785 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2015-11-07 12:06

Według mnie najlepszym mlekiem jest ENFAMIL. Moją pierwszą córke (ur.2010r) karmiłam ENFAMILem i BEBILONEM, teraz synka (ur 2015r) też dokarmiam ENFAMILem.

2015-11-04 11:52

Ja na razie karmie piersia. ..w wyjątkowych sytuacjach gdy musze wyjść a nie mam na tyle pokarmu malej podaje enfamil i reaguje na nie znakomicie... fakt faktem mleko dość drogie ale chętnie skorzystam z waszych rad bo niebawem moje mleko pewnie juz nie wystarczy a na rynku jest taki wybor ze nie wiem co wybrać. .:-)

2015-10-30 16:47

Jamartynam Roxi ma racje ja tez bym byla bardziej przychylna badaniom bo jesli wyjda miarodajne to bedziesz miala zglowy bedziecie wiedziec na czym stoicie i nie bedziesz nie potrzebnie meczyc dziecka. Marysia miala Alergie na bialko mleka krowiego, miala wysypke na calym ciele, byla markotna i zdarzały sie tez bole brzuszka. Po pepti wlasnie jej wszystko przeszlo. Tak sie zastanawiam bo jesli wprowadziliscie mm to znaczy ze wykluczylas z jadlospisu piers na rzecz mm a czy lekarze mysleli o tym ? bo zdaje mi sie ze wykluczajac piers to dziecko albo moze sie odniej odzwyczaic i wybrac butelke albo poprostu bedziesz miala mniej pokarmu oczywiscie obydwie te rzeczy ani jedna z nich nie musi miec miejsca ale co jesli? Hmm smama nie wiem co bym w takim wypadku zrobila ale napewno sprobowalabym zrobic te badania, wyjda albo nie wyjda ale jak sie uda to bedziesz spokojniejsza bo bedziesz wiedziala co do lega maluchowi. ha i jeszcze jedno tak jak Roxi wspomniala jesli karmisz piersia i nie karmilas wczesniej mm to jak wyskoczyla alergia? po czym? A ile ma Twoj maluch? Jeszcze o to zapytam?

2015-10-29 23:49

Jamartynam nic się nie pomieszało. Jak najbardziej jednym z badań w diagnostyce alergii pokarmowej jest badanie kału pod kątem obecności w nim krwi utajonej, czyli takiej niewidocznej gołym okiem. Przy alergii dochodzi do zapalenia ściany jelita, jego uszkodzenia i mikrokrwawień, które diagnozuje się właśnie w ten sposób. Przy czym niewykrycie krwi w stolcu wcale nie wykłucza obecności alergii, ale przy dodatnim wyniku znacznie ułatwia postawienie właściwej diagnozy i wdrożenie leczenia. Co zaś się tyczy testów z krwi, tu oznacza sie wartość specyficznych immunoglobulin E, ale nie jest powiedziane że alergia w danym przypadku musi być IgE zalezna (bo są 4 typy reakcji alergicznych). Stąd potrafią wyjść niemiarodajne wyniki. Na pacjenta podejrzanego o alergię trzeba patrzeć po całości, a to już jest zadanie dla specjalisty :-). Badanie na obecnośc krwi utajonej w kale jest podstawowym badaniem przesiewowym stosowanym do wykrycia raka jelita grubego, głównie u osób dorosłych a nawet w podeszłym wieku, kiedy ten nowotwór zaczyna zbierać swoje żniwa. No ale to taka dygresja.

2015-10-29 21:03

moja znajoma robiła to badanie pod katem alergii :) I wyszło dzięki temu że to alergia na białko mleka krowiego a maluszek miał może z 5 miesięcy gdy to miał robione. Przy alergii krew stolcu się zdarza.

2015-10-29 20:49

roxi nie podważam tego, mówię tylko że słyszałam właśnie od pielęgniarki (mamy mojej koleżanki)że te badania są niemiarodajne. Powiem szczerze że jak będzie trzeba to i je prywatnie zrobię jeśli będą konieczne a pediatra nie będzie chciał wystawić skierowania. Słyszałam też, że jednym ze sposobów wykrywania alergii/ nietolerancji jest badanie krwi utajonej w kale ale jak o tym czytałam to te badanie robi się na wykrywanie raka jelita grubego. Czy ktoś się z tym spotkał czy może ktoś ode mnie coś poplątał ?:)

2015-10-28 21:01

Hmm niby mogą wyjść niemiarodajne ale jest tez spore prawdopodobieństwo że wyjdą dobrze i nie można mówić od razu że wyjdą nie tak jak powinny bo jednak wielu lekarzy je zaleca dla maluszków :) . Lekarz może je niechętnie wam zapisać te testy z krwi bo są dość kosztowne.

2015-10-28 20:45

roxi ale ten sposób karmienia najpierw zalecił mój pediatra a potem dodatkowo po wizycie w szpitalu również zalecono. Ja się pomyliłam(sprawdzałam w wypisie ze szpitala), nie chodzi o laktozę a o białko mleka krowiego i nie chodzi o to by wyeliminować pierś ale dodatkowo wprowadzić mm żeby dodatkowo jeszcze podtuczyć dziecko które bardzo słabo przybiera na masie. Lenka póki co żadnych testów nie zalecili tylko wykluczenie a potem powócenie do produktów mlecznych i obserwacje reakcji . A jak w sumie mają się te testy z krwi bo słyszałam że są bardzo niemiarodajne u takich maleństw