Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (536 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-08-09 01:32

Konto usunięte

134765 Odsłony
1841 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2017-12-06 12:50

Nie chodziło mi o mieszanie mleka w jednej butelce. Tylko o to by podawać raz jedno, a raz drugie mleko. Na przemian, a nie żeby mieszać. Mojej kuzynki córce nie pasowało żadne mleko. Piersią przestała karmić bo jej córka strasznie ulewała. Lekarz doradził jej rezygnację z karmienia piersią. Po mleku modyfikowanym też strasznie ulewała. Kilka próbowała i było stale to samo. Pewnego razu podała córce zwykłe mleko i problem z ulewaniem minął.

2017-12-06 11:10

Lola jak dajesz Bebilon to dawaj dalej jeśli dziecko dobrze na nie reaguje. Zmiana mleka powinna być czymś spowodowana. Jeśli dziecko ładnie je i nie ma problemów z brzuszkiem to nie powinnaś zmieniać mleka bo może źle na to zareagować. Co do Bebiko podobno ma źle przyswajalne składniki. Nawet szukalam informacji na ten temat i wszedzie mówią różnie. Ale jeśli chcesz zmienić mleko bez powodu to najlepiej zrobić to po roku. Tak przynajmniej słyszałam

2017-12-06 11:00

Lola, bez przesady, pierwsze spotykam się z teorią, że Bebiko to najgorsze mleko. Po roku już córa dostawała, dobrze reagowała. O Bebiprimie nie słyszałam, żeby ktoś ze znajomych podawał, ale dobre opinie słyszałam też o hipp combiotik. Dużo zależy ile ma dziecko, czy mówimy o jakimś mleku początkowym, czy raczej dla starszaka.

2017-12-06 10:26

Dziewczyny mam teraz dużo wątpliwości co do wyboru mleka . Do tej pory podawałam Bebilon , myślałam o zmianie na Bebiko ale dostałam tylko niepotrzebnych uwag .Ponoć nie ma gorszego mleka od Bebiko .Czy może któraś mamusia podaje mleko z Lidla ? Bebiprima ?

2017-12-06 08:36

Aneta. Nie mieszamy w ogóle. Przechodząc z jednego na drugie po prostu to robimy. Zmieniamy od razu i koniec :-)

2017-12-05 23:47

Gdybym ja miała zmieniać mleko to chyba bym nie mieszała. Tylko bym z początku podawała raz jedno raz drugie i tak stopniowo tego nowego coraz więcej. I tak aż bym przeszła zupełnie na nowe mleko. Trzeba też obserwować dziecko czy taką zmianę akceptuje. Czy ma jakieś zmiany na ciele, wysypke czy też nie. Może dziecku nowe mleko nie pasować.

2017-12-05 20:11

Dając każde mleko należy obserwować dziecko. Bo nawet jeśli mleko smakuje dziecku mogą pojawić się problemy z brzuszkiem. Wtedy koniecznie trzeba upewnić się, że chodzi o mleko i ewentualnie zmienić. Dziewczyny ja się sprzeczać z Wami nie zamierzam, ale jedno jest pewne każda mama chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Trzeba zaufać albo pediatrze albo swojej intuicji.

2017-12-05 19:50

Smak jest tu najmniej istotny. Mlek nie powinno się mieszać, mają różne schematy dawkowania, czy zawartych tam składników. Dla bezpieczeństwa maluszka wolałabym nie mieszać. I z tymi rekomendacjami lekarzy też nie do końca dowierzam, bo ja od pediatry wyraźnie się dowiedziałam, aby mm nie zmieniać często, a jak już trzeba to ich nie mieszać. Może ile lekarzy tyle zaleceń.