Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Pobudzenie laktacji sposoby. Proszę o porady

Data utworzenia : 2015-04-27 14:53 | Ostatni komentarz 2020-09-02 15:45

Weronika -1980

46802 Odsłony
1381 Komentarze

Mamy, szukam jakiegoś sprawdzonego działania na pobudzenie laktacji.. Czy korzystałyście z jakiś preparatów? Czytałam coś o karmi, ale nie chce nawet odrobiny alkoholu. Może chodzi o jakiś składnik karmi?? Proszę o pomoc :/

2015-04-29 10:54

Ja również proponuję przystawianie dziecka do piersi i niedokarmianie, nie wiem ile dziecko ma miesięcy ale jeżeli jest malutkie i nie ma mleczka to na zmianę trzeba przystawiać dziecko do piersi i jak śpi ściągać laktatorem, żeby pobudzić laktację. Ja bym ściągała lub karmiła co 2-3 godziny z jednej i drugiej piersi po 15 minut. U mnie to zadziałało i miałam bardzo dużo pokarmu.

2015-04-28 22:00

Ja również uważam że aby pobudzić laktację należ jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi, dużo pić szczególnie wody mineralnej ( niegazowanej), nie stresować się i w miarę możliwości odpoczywać. Ja piłam dużo herbatek na wspomaganie laktacji ale nie specjalnie mi pomogły, karmi raz też wypiłam - nie polecam natomiast naprawdę jest tak że wiara w to że się uda czyni cuda. Ja miałam bardzo mało pokarmu i każdy mi mówił żebym odpuściła że szkoda mojego czasu spędzonego z laktatorem w ręku, ale ja powiedziałam sobie że musi się udać i udało się. Każdego dnia pokarmu miałam coraz więcej a świadomość że mogę karmić mojego synka dawała mi jeszcze więcej motywacji. Pamiętam jak podczas 2 szczepienia położna która była u mnie na wizycie patronażowej zapytała mnie czy jeszcze karmię- była pełna uznania że się nie poddałam ( widziała będąc u mnie na wizycie jak mało pokarmu byłam w stanie odciągnąć na początku ) i powiedziała że jestem bardzo twarda że tak długo karmię.

2015-04-27 22:49

Popieram koleżankę Paula 1003, trzeba jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi, możesz sobie także pomóc laktatorem. Ja dodatkowo podczas kryzysu laktacyjnego piłam herbatki na pobudzenie laktacji. Uważam, że również dużo robi psychika. Powinno się myśleć cały czas pozytywnie,że jesteśmy w stanie wykarmić nasze dziecko, nie stresować się. Mi pomogło i pokarm wrócił :) A karmie już 8 miesięcy. Powodzenia :) będzie dobrze :)

2015-04-27 18:23

Najlepszym, najpewniejszym i najskuteczniejszym i najtańszym sposobem jest częste przystawianie dziecka do piersi. Do tego głowa mamy przed i w trakcie przystawiania musi być "otwarta", niezestresowana i niespięta. To ma być sama natura bez myślenia. :D powodzenia. Jestem pewna że się uda :D

2015-04-27 17:10

Podobne tematy możesz znaleźć wpisując w wyszukiwarkę dane zagadnienie (prawy górny róg). Przykładowy wątek: http://lovi.pl/pl/forum/2/1047/1 Ponadto masz mnóstwo artykułów na temat karmienia piersią tutaj --> http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia