Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Pobudzenie laktacji sposoby. Proszę o porady

Data utworzenia : 2015-04-27 14:53 | Ostatni komentarz 2020-09-02 15:45

Weronika -1980

46800 Odsłony
1381 Komentarze

Mamy, szukam jakiegoś sprawdzonego działania na pobudzenie laktacji.. Czy korzystałyście z jakiś preparatów? Czytałam coś o karmi, ale nie chce nawet odrobiny alkoholu. Może chodzi o jakiś składnik karmi?? Proszę o pomoc :/

2015-05-08 13:28

Częste odciąganie jest bardzo skuteczne i trzeba rąk robić ale można wspomagać się pijąc herbatki na laktacje np. Lactosan z Herbapolu Lublin lub z hippa. Warto również ugotować sobie kompot z jabłek. Dobrze też sprawdza się również picie Femaltiker do kupienia w aptece. aby mleko wytwarzalo się w dużych ilościach trzeba wypić około 3 litrów płynów w ciągu doby. Wystarczy woda niegazowana.

2015-05-08 12:35

Jak napisałam w wątku o podobnej tematyce, stymulacja laktacji powinna przebiegać w sposób naśladujący rytm i długość karmienia noworodka. Najlepiej z użyciem laktatora elektrycznego dobrej klasy. 8 x /dobę. Co najmniej 100 minut w ciągu doby - wliczając noc. 15 minutowe sesje odciągania pokarmu można podzielić na krótsze odcinki czasu. Ściąganie jednocześnie z obu piersi zwiększa efektywność stymulacji oraz przede wszystkim oszczędza nasz czas, który w momencie wychowywania dziecka jest na wagę złota. Karmienie piersią lub odciąganie mleka należy rozpocząć od razu lub tak szybko, jak jest to możliwe. najlepszym momentem jest czas pomiędzy 6 a 24 godziną po porodzie. Wypływ mleka ułatwia wygodna pozycja ciała, ciepły okład na piersi.

2015-05-08 09:25

Klio69 :) uśmiecham się, bo bardzo często byłam w tej samej sytuacji i w tedy się złościłam na siebie, "po ca ja odciągałam to mleko". Teraz z perspektywy czasu, śmieję się, bo na początku nie mogłyśmy się zgrać a teraz mamy stałe pory karmienia i jest nam łatwiej.

2015-05-07 22:56

To fakt, mnie zdarzało odciągać się w nocy..a po godzinie budziła się córka i pierś była pusta.

2015-05-06 16:50

pobudzając laktację trzeba też pamiętać, by nie "przedobrzyć". Ja, jak rozkręcałam laktacje odciągając mleko robiłam to w pewnym momencie za często, tak, że jak przystawiałam dziecko do piersi, to tego było mało, bo wszystko prawie 'wyciągnęłam wcześniej'. Oczywiście mleko tworzy się na bieżąco, ale w drugą stronę tez nie wolno przesadzić.

2015-05-05 20:22

Ja też często modyfikuję czas odciągania pokarmu, częściej jest on dłuższy. Szczególnie jeżeli mam dużo pokarmu i fajnie leci, wówczas nie przerywam pracy z laktatorem, ale odciągam do czasu aż przestanie spływać. Wtedy zmieniam pierś, minimum 7 minut i wracam do poprzedniej piersi. Myślę, że chodzi o to aby ten podany czas był minimalny, aby zdążyć pobudzić produkcję hormonów tj. laktację.

2015-05-05 19:16

Marto mnie akurat moja położna nauczyła metody 7-5-3-1 i ja ją sprawdziłam. Jak chcesz możesz sobie modyfikować pod siebie. Ja odciągnąć jeszcze przez minutę. Jak nie chcesz to nie odciagaj. Twoja sprawa. Wg. Mnie na końcu warto jeszcze przez minutke poodcuagac z każdej piersi. Sprawdziłam na sobie i wiem , że działa.

2015-05-05 11:39

A czy wspominałyśmy o wytrwałości. Bo chyba każdej z nas zdarzały się chwile zwątpienia, czy się uda. Wówczas głowa do góry, myśleć o czymś miłym i się nie poddawać.