Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Pobudzenie laktacji sposoby. Proszę o porady

Data utworzenia : 2015-04-27 14:53 | Ostatni komentarz 2020-09-02 15:45

Weronika -1980

46806 Odsłony
1381 Komentarze

Mamy, szukam jakiegoś sprawdzonego działania na pobudzenie laktacji.. Czy korzystałyście z jakiś preparatów? Czytałam coś o karmi, ale nie chce nawet odrobiny alkoholu. Może chodzi o jakiś składnik karmi?? Proszę o pomoc :/

2015-05-01 10:27

Ja przeszłam nie lada przeprawę względem pobudzania laktacji, która przez pierwsze dwa miesiące nie była naturalna..i nie odbywała się za pomocą przystawiania dziecka do piersi, gdyż córka dojrzewała w inkubatorze. Pierwszą moją zasadą była systematyczność, bardzo się tego trzymałam, odciągałam co 3h w ciągu dnia, z przerwą 5godziną na noc, z zachowaniem zasady odciągania 3-5-7. Dla mnie przede wszystkim dużo zależało od pozytywnego nastawienia, nie poddawania się, czerpania wiedzy z poradników (najlepsza wiedzę wyniosłam z książek tych z lat 80dziesiątych :)wiedza pielęgniarek, które miałam w pobliżu i determinacja - zakodowałam sobie w głowie, że to jest najlepsze co mogę dać mojemu maleństwu. W przypadku wcześniaków pokarm mamy to dla nich niczym lekarstwo. Dietę miałam szpitalną także w tym temacie się nie martwiłam, że może coś córce zaszkodzić, nie zapominałam również o dużej ilości płynów przyjmowanych każdego dnia.

2015-05-01 06:57

Tak, faktycznie nawet myślenie o dziecku podczas odciągania pokarmu jest pomocne.

2015-05-01 06:52

a ja mam taki poradnik z Lovi właśnie o karmieniu i piszą, ze przy odciąganiu laktatorem trzeba patrzyć na dziecko lub jego zdjęcie. Wtedy wydzielaja sie hormony pobudzające laktację.

2015-05-01 03:44

Nie będę oryginalna - najlepszy sposób to oczywiście częste przystawianie. Ja żeby rozkręcić laktację na samym początku tak właśnie robiłam a w wolnych chwilach używałam laktatora - obecnie karmię wyłącznie piersią bliźnięta więc jak widać udało się. Mi w szpitalu położna powiedziała , że laktacja normuje się przez pierwszy tydzień i to właśnie od tych pierwszych dni najwięcej zależy ile pokarmu będzie później. Jeśli jednak chodzi o późniejszą sytuację, bo jak rozumiem Twoje dziecko jest starze wydaje mi się, że już teraz powinnaś zacząć pracować z laktatorem. Ja widzę po sobie, że dzieciaki wyciągną ile potrzebują ale gdybym to ja chciała tak z doskoku nawet z twardej piersi ściągnąć mleko to niewiele mi się uda. Jednaj jeśli ściągam dzień przy dniu to z każdym dniem jest tego więcej. Oczywiście początkowo jest to strasznie żmudne ale przy odrobinie samozaparcia i wytrwałości dasz radę na pewno. Moja znajoma od początku karmi wyłącznie odciaganym mlekiem a jej córka ma dwa latka. Powodzenia.

2015-05-01 00:25

Witaj, ja polecam z całą stanowczością piwo bezalkoholowe i do tego miksy herbat ziołowych, np melisa z koprem włoskim, albo malinowa z koprem, albo pokrzywa z miętą, albo rumianek z miętą :) Minimum 3l dziennie u mnie zdziałało cuda :) Nadal próbuję rozkręcić laktację bo robię zapasy na czas kiedy malutką będę musiała oddać do żłobka lub zostawić komuś pod opieką., ale przynajmniej widać postępy. Laktatora używałam na początku i będę używała w pracy. W domu raczej ściągam ręcznie, dosłownie. Karm na zdrowie i oby się udało :) I wcale nie musisz pić alkoholu ;) Wręcz nie wskazane, bo hamuje laktacje. Jest fajna stronka ze wszystkim o laktacji:http://www.laktacja.pl/index.php polecam i zapraszam do lektury :)

2015-04-30 08:10

Tak jak komentarze wyżej częste przystawianie lecz ja z mojej obserwacji. Kupowałam migdały całe lub płatki i w gazecie dla mam kiedyś przeczytałam ,że zwiększają laktacje nie zaszkodzi spróbować dodatkowo mają dużo witamin. Czasami skusiłam się na piwo karmi . Zdrowo się odżywiać nie zapominać zjeść kolacji bo /dbamy o linie/ Nie uprawiać intensywnego wysiłku katowaniem się ćwiczeniami bo figura ważniejsza. Jeśli chcesz karmić to natura nas tak stworzyła ,że będziesz karmić. Ja pierwszego dziecka nie karmiłam nie było LOVI podałam się za szybko brak wiedzy. lecz sporo nauczyłam się i karmie lecz teraz w 6 m to dokarmiam kaszką wprowadzam gluten itp.rozszerzenie diety więc już z górki. Powodzenia

2015-04-29 20:52

krótko pić i dawać cyca dziecku by piło często.

2015-04-29 14:01

Mój syn sam wymuszał ode mnie od początku jedzenie co 2 godziny. Poza tym w ciazy piłam duzo wody i po porodzie wręcz mnóstwo, zmuszam sie tez do jedzenia zupek, choć za nimi nie przepadam.Pokarmu mam duzo, a młody rośnie jak na drożdżach;)