Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

mama na diecie

Data utworzenia : 2013-03-17 13:34 | Ostatni komentarz 2018-06-25 08:20

Kaajkaa

11289 Odsłony
46 Komentarze

Witam, mam pytanie, czy mama karmiąca piersią może bayć na diecie? mam konkretnie na myśli diete norweską: http://www.szukaj-diety.pl/index.php/dieta-norweska/ wydaje mi się, że jest ona bogada w wszystko co potrzeba mamie karmiącek: ryby, mięso, brokuły, szpinak, warzywa, owoce... dodatkowo liczy się dobór składników a nie ilość więc nie trzeba jeść mikrych porcji tracąc potrzebne kalorie. nie wiem tylko czy jajkoa i grejfruty nie wpłyna źle na moje dziecko, czy nie dostanie jakiejś alergii lub czegoś. nie chce przez głupote mu zaszkodzić . no i czy laktacja nie ucierpi jak będę jeść mniej niż 5 posiłków (nie powinna chyba...). pytanie kieruje głównie do eksperta ale wy drogi mamy tez się wypowiedzcie: stosowałyście jakies dietty? jak zrzuciłyscie nadmiar kilogramów po porodzie? ile kg zrzuciłyscie?w jakim czasie? i jak? jakieś ćwiczenia? chce się pozbyć kg po ciąży bo czuje się ze sobą źle. wręcz fatalnie. w nic się nie mieszcze. w mieście nie ma sklepów z ciuchami w moim rozmiarze bo są tylko dwa może trzy w tym jeden chiński. ciężko mi z samą sobą a zbliża się lato.... a ćwiczyć nie mam jak bo mały wciąż i wciąż na rękach. powoli zaczynam tracić siły na cokolwiek (nie z głodu, a z zrezygnowania). chce wyglądać jak dawniej , ale nie chce czekać rok az skończe karmić :( a i karmić nie chce przestawać teraz... pomocy :(

2013-03-18 15:47

dziś udało mi się zrobić wszystko, fakt robiłam na raty bo obranie warzyw na zupę było strasznie długie :D ale jestem dobrej myśli. jeśli się uda to będę w 7 niebie bo dzięki temu przynajmniej nie będę jeść co chwile i to samych zbędnych kalorii.

2013-03-18 15:36

Powiem szczerze że bardzo ciekawie wygląda ta dieta. :) no z tego białego pieczywa to zrezygnuj. Ciekawe tylko czy mały będzie Ci dawał przygotowywać te posiłki bo niektóre z nich nie są szybkie do zrobienia. Ale wytrwałość,zapał i regularność to połowa sukcesu.

2013-03-18 15:21

burek1234 jest jeden wieeelki problem - nie dam rady cwiczyc. mały, jak juz wspomnialam, jest wciaz i wciaz na rekach lub przy cycu, odlozenie go = placz. a 2 godz bez jedzenia? oddam nerke aby tyle spał... (pol zartem półserio). jak ide do wc to juz po drodze słysze placz. jak sie myje i chlopak jest z małym to szybko wychodze bo slysze ryk... co do reszty : pije 2l wody niega niskozmineralizowanej na dzien, nie pije napoi , jem rzeczy z parowara, soli nigdy nie uzywam, nawet do makaronu do wody - jej smak mnie odrzuca i nigdy z niej nie korzystałam, chipsów nie jem ze wzgledu na malego, mleko pije zawsze 2% nawet przed ciaza, margaryny nie uzywam bo slyszałam od lekarza ze wpływa na rozwój mózgu dziecka (tak jak chipsy). co do jaj i cytrusów wlasnie tego sie obawiałam. jedyna rzecz z tego co napisalas która jem to pieczywo jasne. od prawie miesiaca nie jem nic innego bo to szybkie do zrobiuenia a nie mam jak obrac warzyw na zupe czy ubic kotleta. jedyne co to wrzycam na szybko brokuly i piers z kuraka do parowara. bo na nic innego nie mam czasu i jestem pewna ze brak ruchu plus chleb jasny na 4 posilki to moj problem. dodatkowo zaraz jestem pi nim glodna i co godz - dwie jem... od dzis przeszlam na diete matki karmiacej, znalazlam w necie jadlospis na 2 tyg (zdjecia, na 1 tydz, drugi wyglada podobnie) czuje sie pelna, syta i lzej mi na żołądku :) mam nadzieje ze sie uda zrzucic kg bo waze zdecydowanie o 20 kg za duzo...

2013-03-18 14:54

Kaajkaa: Ćwiczenia które możesz już bez problemy wykonywać to: -Rowerek, nożyce, brzuszki (chyba wiadomo jak się wykonuje) nie dłużej niż 25 min dziennie . W przypadku karmienia piersią i ćwiczeń . Nakarm maluszka przed gimnastyką ponieważ do 2 godz po ćwiczeniach może występować wysokie stężenie kwasu mlekowego. Przede wszystkim pij dużo wody mineralnej najlepiej niegazowanej a unikaj słodzonych napojów. Pierwsze miesiące są najlepsze na zrzucenie zbędnych kilogramów potem może być ciężko. Polecała bym jednak abyś jadła większość rzeczy przygotowanych na parze ogranicz sól możesz je bez problemu zastąpić jakimiś przyprawami (sól zatrzymuje wodę w organizmie) unikaj przekąsek takich jak chipy oraz ogranicz spożycie białego pieczywa przerzuć się na pełnoziarniste (ciemne). Mleko z 3.2 % możesz z powodzeniem zastąpić 1,5% . Zamiast masła lepsza margaryna. No i z powodzeniem możesz karmić Przejrzałam dokładnie tą dietę jest w niej zdecydowanie za dużo jajek . Nie powinnaś przekraczać 4 na tydzień. Kawa lepiej jest jej unikać w okresie odchudzania i karmienia piersią. Herbatę w czasie karmienia piersią lepiej zastąpić sokami warzywnymi lub owocowymi. Co do grejpfruta również nie jest wskazany tak jak większość cytrusów może uczulać nasze dziecko. Kapusta również może zmienić smak Twojego mleka wtedy dziecko nie będzie chciało jeść. Także moim zdaniem ta dieta odpada. Ja unikałam tego co wyżej Ci napisałam z ćwiczeniami różnie bywa raz mi się chce raz nie jestem 2 miesiące po porodzie (cc) i powoli powoli wracam to swojej wagi ponieważ też chce wyglądać jakoś w lato . :) Trzymam kciuki za szybkie zrzucenie kilogramów. :) A i ja odpowiednio nawilżam także ciało co dzień aby skóra się nie przesuszyła i nie porobiły falbanki .

2013-03-18 13:22

a ja jestem 2 miesiace po porodzie i waze wiecj niz w ciazy w dniu porodu... od 3 miesiecy leze w lozki - pierw ryzyko porodu przedwczesnego, potem bóle po cieciu krocza, a teraz no coz - mały wciaz na rekach i boli mnie kregosłup wiec karmie na lezaco i wciaz leze i jem bo jesc trzeba... i tak trzeci miesiac i mam dosc :(

2013-03-18 12:15

Kaajkaa ja tylko karmię piersią,nie stosowałam żadnych diet.Już 3 mies po porodzie ważyłam tyle co przed ciążą dziś Emilka kończy 5 miesiąc ,a ja ważę już 3 kg mniej niż przed ciążą i w sumie jestem zła bo znów ważę jak mokre cielę.Jak na moją budowę to jem dużo,ale karmienie piersią w moim wypadku bardzo mnie odchudza i przydało by mi się znów menu takie by mnie trochę podtuczyć:)