Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

2 Miesiąc życia dziecka-co mama może wprowadzić nowego do swojej diety?

Data utworzenia : 2014-07-09 09:47 | Ostatni komentarz 2014-07-19 20:42

Iwona90r

7757 Odsłony
34 Komentarze

Witam Doświadczone mamy- co wy jadłyście, czym urozmaiciłyście swoją dietę w 2 miesiącu życia Waszego maluszka? Bo mnie szczerze powiem kończą się pomysły na posiłki non stop monotonia, a niestety nie wiem co już wolno a czego jeszcze nie. Pomijam oczywiście fakt o ciężkostrawnych, pikantnych kwaśnych potrawach. Podstawy znam , ale chodzi mi o poszczególne składniki, mile widziane też przepisy na obiadki:) Z góry dziękuję :)

2014-07-09 10:31

Przejrzyj całą sekcję a na pewno znajdziesz odpowiedź na temat diety mamy karmiącej - do góry również jest wyszukiwarka, w której możesz wpisać interesujące Cię zagadnienie. Ja ze swojej strony napiszę to co zwykle, czyli tyle, że młoda, karmiąca mama powinna się odżywiać z głową i zdrowo a żadna dieta eliminacyjna (jeżeli u dziecka nie zauważyłaś żadnej alergii) nie jest konieczna. To katowanie siebie bez żadnego powodu. Ja jadłam wszytko od samego początku, prócz wzdymających tzn. jeżeli odrobina cebuli była w potrawie nie wygrzebywałam jej tylko jadłam. I nic a nic mojemu dziecku nie było.

2014-07-09 10:01

Ja karmiąc piersią jadłam : rosół z makaronem, zupę pomidorowa, jarzynowa z mala ilością śmietany, ziemniaczana, i bez groszku, pierogi z jabłkiem, naleśniki z serem, lub z bananami, ziemnaki z gotowanym mięsem, pierś z kurczaka lekko przypieczony na flenelowej patelni, schabowy, ryby owinięte we foli i przypieczona lekko na patelni lub w piekarniku, kurcze nie pamietam co jeszcze ale ja pi 2mc juz dużo jadłam :-P