Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Przenikanie tego co się zjadło do mleka

Data utworzenia : 2018-06-13 08:44 | Ostatni komentarz 2018-06-27 10:18

Konto usunięte

10542 Odsłony
41 Komentarze

Witam, Nie za bardzo wiedziałam jak nazwać to lepiej o co chcę zapytać, więc jest jak jest ;) Otoż czy któraś z Was drogie mamy wie, czy to co się zjadło (jak w przypadku alkoholu) przenika do pokarmu i po pewnym czasie "wychodzi"? Jeśli tak to jaki jest orientacyjny czas? Gdzieś czytałam że w mleku matki, to co zjadła pojawi się po około 3-4 h (kiedy zostanie strawione) a jak jest z w drugą stronę?

2018-06-13 09:44

To zależy od tego co chcesz wyeliminować. Eliminacja jedzenia przez mniej niż 2-3 tygodnie może nie być skuteczna - na przykład białko mleka krowiego może utrzymywać się w organizmie matki przez 1½ - 2 tygodnie, a muszą minąć kolejne 1½ - 2 tygodnie, zanim białko wyjdzie z organizmu dziecka . Alkohol utrzymuje się w pokarmie tak samo jak we krwi. Najwyższe stężenie osiągnie po 1-2 h od wypicia. Ale generalnie odradzane jest jego spożywanie w okresie karmienia piersią, bo zdecydowanie spowalnia lakatację i oczywiście narażanie dziecka na spożycie z mlekiem nawet minimalnej ilości alkoholu jest niedopuszczalne. O Ci dokładnie chodzi?