Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Przenikanie tego co się zjadło do mleka

Data utworzenia : 2018-06-13 08:44 | Ostatni komentarz 2018-06-27 10:18

Konto usunięte

10543 Odsłony
41 Komentarze

Witam, Nie za bardzo wiedziałam jak nazwać to lepiej o co chcę zapytać, więc jest jak jest ;) Otoż czy któraś z Was drogie mamy wie, czy to co się zjadło (jak w przypadku alkoholu) przenika do pokarmu i po pewnym czasie "wychodzi"? Jeśli tak to jaki jest orientacyjny czas? Gdzieś czytałam że w mleku matki, to co zjadła pojawi się po około 3-4 h (kiedy zostanie strawione) a jak jest z w drugą stronę?

2018-06-27 10:18

Chyba w ogóle najlepiej unikać substancji, które naszym zdaniem mogą szkodzić dziecku. Trudno przewidzieć, kiedy Maluszek będzie chciał jeść i zmusić go do poczekania jeszcze godzinki ;). A co do diety eliminacyjnej to obecne zalecenia są taki, że można jeść wszystko (zdrowe i z rozsądkiem), ale doświadczenie moje i moich koleżanek pokazuje, że nie do końca tak jest. Owszem zdarzają się dzieciaczki, którym nigdy nic po niczym nie jest, ale są też takie, który coś widocznie szkodzi (u mnie to była czekolada i pieczarki).

2018-06-17 20:31

agniejeska nie dziwie się ją też pierw nasze dawałam trochę z ogrody było cześć sloiczki i owoce też nasze jabłuszko gruszki były na początku jakos :)

2018-06-17 20:10

To się tylko upewniłam w tym ze nie powinnam go dawać. Dzięki dziewczyny . Narazie mamy za soba marchewkę ziemniaczki i Dynie. Z tym ze Dynie dalam ze sloiczka bo ciężko o tej porze roku dostać. A jako pierwszy owoc chce dać jabluszko. Jakoś owoce z naszej szerokości geograficznej bardziej do mnie przemawiaja.

2018-06-17 19:19

Desi tu masz na temat tłuszczyków ;) http://dobretluszcze.pl/zrodla-kwasow-omega-3/?gclid=EAIaIQobChMInYLXnprb2wIVVV8ZCh3jvQ3dEAAYAyAAEgLsLvD_BwE

2018-06-17 15:19

dokładnie zgodzę się z Kasią najlepsze są sezonowe a już wgl te z naszego czy babci czy ogródka kogoś z rodziny bo wiemy przynajmniej ze nie maja na sobie czegoś nie zdrowego :)

2018-06-17 10:53

A ja nie lubie ryb :( Czym mozna zastapic? Moze lepiej zaczac przyjmowac omega3?

2018-06-17 10:37

Najlepsze owoce to są owoce sezonowe. Teraz sezon na truskawki więc najlepsze będą truskawki, później maliny itd. Dieta mamy nie ma wpływu na ilość tłuszczy w mleku a jeśli ma to nie wielki. Ważne są właśnie tak jak napisała Ewa jedzmu dobre tłuszcze Omega 3 i 6 i oby ich było w naszej diecie jak najwięcej.

Konto usunięte

2018-06-17 09:50

Zrezygnowałam ze smażonego i pieczonego i bóle brzuszka zniknęły. Wiadomo, nie na kazde dziecko to zadziała, ale mojej córce się poleoszyło. Co do bananów, przez kilka m-cy nie podawaj. Najlepsze są owoce które są uprawiane u nas. Nie mają tak wiele konserwantów