Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

karmienie piesią dieta?

Data utworzenia : 2017-11-26 15:59 | Ostatni komentarz 2017-12-16 18:30

Majapp

1565 Odsłony
45 Komentarze

Czy podczas karmienia piersią jakoś specjalnie zmieniałyście dietę? Czegoś unikałyście a może brałyście jakieś witaminy? Jeśli tak to jakie i czy zależało Wam na konkretnych witaminach, składnikach tych witamin?

2017-11-27 21:29

Nie ma diety mamy karmiącej, ponieważ mleko nie tworzy się z treści żołądka, tylko z krwi. Warto jednak zwracać uwagę, czy nie ma reakcji alergicznych, bo alergeny niestety przenikają dalej, wobec tego bobas ma z nimi styczność. Niemniej jednak słyszałam opinię, że jeżeli po porodzie się jadło to co w okresie ciąży, to nie powinno być problemów. Ja osobiście jadłam wszystko, ale syn po pewnym czasie dostał uczulenia i okazało się, że to na białko, wobec tego wyeliminowałam wszystkie produkty białkowe najpierw na miesiąc, później wróciłam do tych produktów. Natomiast uczulenie się nawróciło, dlatego musiałam całkowicie wyeliminować takie jedzenie. Co do suplementów, warto poradzić się specjalisty, bo ja akurat urodziłam bobasa w okresie wiosny, gdzie zaczynały się już sezonowe warzywa i owoce, wobec tego witamin miałam pod dostatkiem. Warto brać to pod uwagę, ponieważ nadmiar witamin też nie wpływa dobrze na organizm, także myślę, że by tej decyzji nie podejmować samodzielnie, a zawsze lepiej dopytać lekarza.

2017-11-26 22:27

Maja jest sporo już takich wątków ;) polecam korzystanie z lupki w prawym górnym rogu wpisać coś haslowo i system wyrzuci Ci wszystkie wątki na forum z tym hasłem. ..polecam ;)) gdyż unikniemy tworzenia tych samych wątków z tymi samymi wywodami

2017-11-26 22:19

Ja podczas karmienia piersia przyjmowalam te witaminy.co bralam w ciazy ale tylko bralam przez ok.miesiąc to co mi zostało bo polozna mowila ze nie musze ich zazywac i zebym poprostu jadla zdrowo. Jedynie co bralam w ciazy i podczas karmieniem piersia to wapno z wit. D3 bo mam.osteoporoze i musze brac wapno cale zycie. Pozatym nic nie bralam.

2017-11-26 20:08

Nie zmienialam swojej diety. Jak to lekarz powiedzial - jesc wszystko z umiarem i obserwowac zachowanie dziecka. Kazde dziecko reaguje inaczej. Jedno zle zareaguje na ogorka inne na ziemniaka. Obserwowanie dziecka i wyciaganie wnioskow. Co do witamin polecam Omega Med Optima.

2017-11-26 16:10

Podczas karmienia piersią należy przyjmować te same witaminy jakie przyjmowało się w ciąży. Co do diety zdania są podzielone na ten temat. Ja osobiście polecam Ci ten artykuł : https://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/51/1/1/Dieta+matki+karmiącej+-+sprawdź+jak+powinna+wyglądać+dieta+przy+karmieniu+piersią Warto zastosować dietę eliminacyjną.