Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1493 Wątki)

Przepiśnik

Data utworzenia : 2016-11-17 14:12 | Ostatni komentarz 2022-01-07 21:08

Konto usunięte

27178 Odsłony
1330 Komentarze

Będziemy tu dodawać przepisy na ciasta, muffinki, obiady, co tylko chcecie! :) ----- Tutaj drogie mamy inspirujemy się nawzajem, propozycjami prostymi, wytrawnymi lub po prostu improwizacjami obiadowymi - dlatego że nie ma nic gorszego od stania przed otwartą lodówką z myślą "co ja mam ugotować jak wszystko już było?" ;) ----- Szukam wypróbowanego przepisu na flaki wołowe, wołowo-wieprzowe. Jeżeli macie sprawdzone przez was to podrzućcie.

2013-11-28 10:45

Monika1993 zwykle robię sos z takich składników: -śmietana 18% -1 kubek 200ml - śmietana 12% - 1/2 kubka 200ml - pół szklanki zimnej wody i 2 łyżki mąki do zagęszczenia sosu - ząbek czosnku -zioła prowansalskie wg uznania - kilka listków świeżej bazylii Smażysz pierś z indyka, kurczaka. Na patelni doprawiasz go solą, pieprzem, ziołami i przeciśniętym przez praskę czosnkiem. Następnie dodajesz śmietany. W międzyczasie przygotowujesz zaklepkę z wody i mąki (musisz dokładnie wymieszać, bo inaczej zrobią się grudki). Dodajesz to do sosu aż uzyskasz pożądaną gęstość. Na koniec możesz ewentualnie jeszcze doprawić po swojemu jeżeli czegoś ci w nim brakuje, np. Vegety. :) Pamiętaj, że liście bazylii dodajemy na kilka minut przed zdjęciem dania z kuchenki. Kiedyś kupowałam taki Pomysł na z Winiar, ale od kiedy jestem w ciąży sosy staram się robić sama.

2013-11-28 10:27

wczoraj pyszny obiadek miałam ;/ . Kupiłam parówki z szynki , pokroiłam ogóreczki i paprykę , zabrałam się za placki naleśnikowe i co ? I patelnia od tesciowej taka pokrzywdzona ze odkleic sie nie chciał naleśnik od spodu ii cała miseczka ciasta wyladowała w śmietniku ..a partner po pracy dostał parówki z warzywami i chlebek do tego ;x

2013-11-28 10:25

ja chyba dziś podkradne pomysł polishgirlolga . Pierś z indyka muszę rozmrozic , ryz mam ..jedynie pytanie dotyczace sosu mam ? ;> polishgirlolga zdradzisz przepis ?

2013-11-27 17:52

polishgirlolga no coś ty, jeszcze na aż taki nadmiar czasu nie cierpię, żeby sama lepić pierożki :) To nie na moje nerwy :) Takie rzeczy to zawsze gotowe kupuję i mam zapas. Sosy robię sama zazwyczaj, bo w tym wiele zachodu nie ma :)

2013-11-27 16:51

ja dzisiaj przeszłam samą siebie, ugotowałam zupę kalafiorową na wołowince, skosztowałam czy dobra... wyszła extra! po czym odstawiłam garnek, wyjęłam miseczkę i pochłonęłam dwie porcje muesli z mlekiem :) naszła mnie szalona ochota na mleko! a zupka stoi :(

2013-11-27 15:38

u mnie zupka barszcze czerwony a na drugie też kurczak w sosie śmietanowo ziołowym , pycha uwielbiam

2013-11-27 14:14

Silje a sama lepisz to tortellini? U nas dzisiaj na szybko kurczak w sosie śmietanowo-ziołowym z ryżem.

2013-11-27 12:36

mamunia proszę bardzo :) starczy dla większej ilości osób niż ja :D