Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Sport po ciąży

Data utworzenia : 2014-07-11 13:21 | Ostatni komentarz 2017-03-23 17:41

konto usunięte

3848 Odsłony
40 Komentarze

Moje kochane mamusie i nie tylko cały czas zastanawiam się czy są ty jakieś kobiety, które uprawiają sport po urodzeniu dziecka. Ja zaczęłam jakieś 2 tygodnie temu biegać o godzinie 6:00 rano zanim wszyscy wstaną a mąż wyjdzie do pracy. Jak wiadomo przy 4 dzieci ciężko znaleźć czas dla siebie ale w moim przypadku jest to możliwe :) Przyznam się Wam, że początki były okropne. Nogi bolały mnie tak bardzo, że po 5 dniach zrobiłam przerwę. Trafiło akurat na weekend więc od poniedziałku znowu bieganie. Teraz jest dobrze. Kondycja już troszkę lepsza i nogi nie bolą :) Mąż mi nawet powiedział, że moja oponka stała się mniejsza i to mnie motywuje do dalszego wysiłku. Jeśli uprawiacie sport to czy ktoś Was w tym wspiera i jak się czujecie?

2014-07-17 15:33

Dziękuję ja obecnie używam Altacetu na opuchliznę i Traumon na skręceni i jest lepiej :) Mam nadzieję od poniedziałku wznowić trening :)

2014-07-17 14:56

Polecam, na takie urazy maść dla sportowców na bazie ziół Arcalen. przetestowany na moich własnych kulasach, które często ulegają kontuzjom..

2014-07-17 14:46

Niestety moje bieganie zostało brutalnie przerwane ze względu na skręcenie kostki :( Bardzo boli a muszę na sobotę przygotować mojemu synowi imprezę urodzinową. Mam nadzieję że dam radę. No i dzisiaj dostanę moje ukochane buty do biegania :) Już nie mogę się doczekać kiedy mąż wróci z pracy :)

2014-07-15 17:02

hehe zumba super . ja zapomniała ze przecież tańcze cały czas z moim berbeciem od urodzenia :) też się liczy? a aczem mocno szalejemy :)

2014-07-15 16:58

Po ciązy, zaraz jak tylko będe mogła planuję wrócić do uprawiania zumby.bardzo mi tego teraz brakuje. może nie jako samego wysiłku fizycznego, ale tego, że z zajęć wracałam do domu cała szczęśliwa i pełna pozytywnej energii. myślę, ze to tez będzie dobry sposób by pozbyć się ciążowego cellulitu i nabrać kondycji do biegania w przyszłości za maluchem ;p

2014-07-15 16:56

my rowerkujemy rodzinnie i jest fajnie razem jestesmy, kalorie się spalają :) za bieganiem nie przepadam, do formy doszłam szybko choc cc troche i tak wydłuża powrót do pełnej sprawności, uwielbiam spacery a w domu czasem brzuszki.

2014-07-11 21:53

Ja tylko podrzucę wątki o sporcie po cc --> http://lovi.pl/pl/forum/1/1703, http://lovi.pl/pl/forum/1/2636 , bo przyznam się, że zabierałam się za jakiś aktywniejszy ruch ale.. Zaszłam teraz w kolejną ciąże i wolę się oszczędzać; ) Zamierzałam pływać, bo przed pierwszą ciążą chodziłam dwa razy w tygodniu na basen i potrafiłam przepłynąć niezły dystans ale potem dokuczała mi rana, zabrakło czasu i też budżetu na wejścia..; ) Chciałabym wrócić do pływania po drugim dzidziusiu ale będę musiała sobie wygospodarować jakoś czas, wrócić do siebie, więc też pewnie to trochę potrwa; ) Zazdroszczę samozaparcia: )

2014-07-11 14:17

Ja zaczęłam ćwiczyć jakieś 5 miechów po porodzie bo miałam cc. Teraz codziennie jak dzieciaki zasną biegam na orbitreku w domu. Jak tylko babcia wieczorkiem może popilnować dzieciaków to lecimy z mężem na basen lub squasha. Fajnie tak czasem wyrwać się z domu i pomęczyć troszkę. Podziwiam cię, że chce ci się rano wstawać przy 4 dzieci i jeszcze masz siły biegać !! Też o tym myślałam ale jednak wolę się wyspać :)