Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Zwykły spacer? - a może super wyprawa?

Data utworzenia : 2017-03-15 12:34 | Ostatni komentarz 2017-04-11 22:47

katarzyna-k

3684 Odsłony
69 Komentarze

Mamusie! Co robicie, żeby wasze spacery nie ograniczały się tylko i wyłącznie do kolejnego wyjścia do parku? Albo zaliczenia kolejnego placu zabaw? Jak dbacie o to, żeby w wasze spacerki nie wkradła się monotonia? U nas staramy się to urozmaicać np. przez takie wyjścia jak: - Wyprawa do gospodarstwa rolniczego bądź ogrodniczego. - Wyprawa do zoo. - Wyprawa do stadniny koni. - Piknik. - Wyprawa na plac budowy. - Wyprawa badawcza – szukajcie określonych przedmiotów na wyścigi – niezłe! :) - Kiedy pada – weźcie kalosze i płaszcze przeciwdeszczowe – skakanie po kałużach jest super. - Przejedźcie się transportem publicznym – dzieci z reguły to lubią. - Odwiedźcie dworzec kolejowy, albo lotnisko. Startujące samoloty są naprawdę interesujące. Z reguły dla starszaka to super eskapady, bo młodsza latorośl jeszcze nie dokońca wie o co chodzi :)

2017-03-15 17:33

My niestety nie mamy zoo, ale czekam na cieplejsze dni i się wybierzemy do Wrocławskiego zoo Jak na razie to chodzimy na poszukiwanie pieska i kotka, to w chwili obecnej małą najbardziej interesuje.

2017-03-15 17:23

My najczęściej spacerujemy do lasu lub do parku.Czasem zdarza się nam dotrzeć aż na molo.A tam wielką atrakcją jest karmienie kaczek,rzucanie kamieni do wody i plac zabaw z czego korzysta starsza córka.Młodsza zaś na razie obserwuje przechodniów i cieszy się na widok każdego napotkanego psa czy ptaszka. Aby było zabawniej starsza często zabiera swoją lalkę w wózku na taki spacer.A czasem jedzie sobie rowerem obok nas. Raz po raz zdarza nam się przechodzić obok pociągów,które są u nas wielką atrakcją i dla dzieci również.

2017-03-15 17:01

Mój chyba też jeszcze za mały, na razie jedyne co gokręci to jak autobus albo ciężarówka przejedzie,no ale może jak starszy będzie to to są super pomysły na wyprawę, tylko znowu Zosia będzie mała, więc chyba poczekam aż obydwoje będą rozumieć:)

2017-03-15 16:24

Ja niestety jeszcze z moim malym chodze z gondolą, on od razu zasypia wiem u nas jak narazie jest to spacer ..kolejny spacer :) chcoiaz nawet jak spi to staram mu sie mpowic gdzie idziemy, co mijamy itd :)

2017-03-15 15:21

Ja mam w domku 2 latkę i 2 miesięcznego szkraba ... ale żeby moja córa nie nudziła się na spacerach to urozmaicamy sobie wędrówkę np śpiewając piosenki ( ludzie albo się uśmiechają albo patrzą na nas jak na głupków ) ale najważniejsze że mojej Misi się podoba: Najczęściej śpiewamy sobie Idzie sobie stonoga stonoga aż się rusza podłoga podłoga podłoga prawa noga lewa noga potem biegnie sobie stonoga stonoga aż się rusza podłoga podłoga hej no i skacze stonoga stonoga aż się rusza podłoga podłoga hej ( oczywiście robimy wszystko czyli biegamy, skaczemy pokazujemy prawą lewą nogę dlatego może to wyglądać śmiesznie ) gdy widzimy jakieś auta to mówimy kolory tych aut przy okazji moja córka nauczyła się kolorów :) wiadomo w cieplejsze dni fajna jest piaskownica zimą sanki no i wypad do Zoo moja mała uwielbia zwierzęta teraz planujemy wypad do wesołego miejmy nadzieję że nie będzie się bała karuzel :)