Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zabawy (160 Wątki)

Ciągła uwaga

Data utworzenia : 2018-08-06 09:28 | Ostatni komentarz 2021-05-07 21:57

Ada.Stachecka

3374 Odsłony
51 Komentarze

Co zrobić jak maluch (3miesiące) oczekuje ciągłej mojej uwagi. Nie mogę nic zrobić. A przecież też muszę jeść porządne i zdrowe obiady, aby mieć mleko do jej karmienia. Czym ją zająć, jak sobie poradzić. Książczki zajmują ją na 5minut. A na macie nie lubi leżeć.

Konto usunięte

2018-09-06 06:31

Ada, wspomniałaś że córka nie lubi leżeć na macie. Ja czasami siadam obok niej i albo zabawiam jednà ręką albo po prostu jestem i jest spokojna. W tym czasie możesz jeść, obierać coś, składać pranie. Dziecko potrzebuje naszej bliskości i uwagi, ale możemy w tym czasie robić tez inne rzeczy - grunt to się zorganizować :)

2018-09-04 23:05

U mnie sprawdził sie bujaczek albo lozeczko i karuzela A jak nie to polecam chusty do noszenia dzieci.

Konto usunięte

2018-08-18 07:46

Co do karuzeli na łóżeczko, Pierw wieszam córce bez melodii- ma czas na zabawę w ciszy, niech rusza nóżkami i rączkami. Leży i obserwuje. Kiedy widzę, że się już napatrzyła to uruchamiam pozytywkę i zabawa znowu trwa :)

Konto usunięte

2018-08-17 21:36

Jeśli dziecko jest w łóżeczku to polecam karuzelę :) Jeśli chcesz coś zrobić to tak jak napisala Agnieszka: leżaczek-bujaczek i różne zabawki do łapki. Ja tak kupuję sobie czas na zrobienie obiad, posprzątanie kuchni/łazienki czy ukladanie puzzli. Oczywiście to nie znaczy, że dziecko wsadzasz w bujaczek i masz spokój. Trzeba się do niego odwracać co chwilę, coś mowić, pobawić się głosem, porobić miny itd :) No i dziecko nie wysiedzi tak dlużej niż 15-20 minut :) Potem musi być zmiana :) Mi też pomaga mata lub kołdra na podłodze i położenie córy na brzuchu. Jednorazowo przy dobrych wiatrach daje mi to ok. 10-15 minut :)

2018-08-17 10:51

Chyba to taki czas mój za dwa tygodnie skończy trzy miesiące i też od kilku dni potrzebuję mojej obecności wcześniej całe dnie mógł patrzeć na książeczki i karuzele a teraz tylko na mame. Płaczę a wystarczy że się nachylę nad łóżeczkiem i się śmieję.

2018-08-17 10:43

Karuzela na pewno, jakaś lekka, miękka zabawka do rączki. Pałąki z zabawkami, czy mata edukacyjna. Maluchy potrzebują zmiany, czasami wystarczy zmienić sufit takiemu maluchowi i już zainteresowany :)

Konto usunięte

2018-08-09 10:05

Moja córka ma prawie 4, leżaczek wystarczy nam na maks 20 minut, ale jeśli potrzebuje więcej czasu to orzenoszę ja do łóżeczka turystycznego, tam również ma pałąk z zabawkami. Dzieci potezebują zmiany miejsca. Co kilkanaście minut połóż ją na płasko np, daj inną zabawję, na chwilę na plecki- maluch potrzebuje urozmaicenia. Może gryzak na trochę ją zabawi

Konto usunięte

2018-08-08 15:51

Ja kupiłam sobie troche czasu kupując Coreczce karuzelke nad lozeczko i leżaczek-bujaczek (oczywiscie na razie korzystamy tylko z funkcji lezenia). Lezaczek zanosze do kuchni i spokojnie sobie pichce obiad, a Malutka patrzy na mnie i sie cieszy, bo jej opowiadam co robie i przyglada sie temu z zaciekawieniem. Polecam, bo moja Corcia tez caly czas musiała miec mnie w zasiegu wzroku. P.S. Moja pociecha rowniez ma 3 miesiace.