Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Noworodek w urzędzie - zmiany od marca 2015 r.

Data utworzenia : 2015-04-02 08:58 | Ostatni komentarz 2017-08-27 20:57

Redakcja LOVI

12656 Odsłony
145 Komentarze

Od 1. marca 2015 roku zmieniają się niektóre przepisy dotyczące formalności związanych z urodzeniem dziecka. Sprawdź, dokąd należy pójść, kiedy i co ze sobą zabrać, by otrzymać akt urodzenia, meldunek i numer PESEL.

2015-04-19 17:49

Przy pierwszym dziecku wszystkim zają się mąż. Pesel, nadanie imienia, zameldowanie, wszystko on załatwiał i teraz przy drugim też tak będzie, a co do becikowego mam pewne obawy. Słyszałam, że wiele rodziców rezygnuje ze względu na nawał formalności. Mam złe doświadczenie w moi Mopsie bo tam wybieram jakie kol wiek świadczenia. Mimo tego, że tylko mąż pracuje i zarabia średnią krajową, musimy zawsze do rodzinnego przynosić stosy papierów, że nie mamy innych źródeł utrzymania. Jestem w stanie zrozumieć niektóre, rzeczy ale chodząc tam czuję się jak bym ich okradała, uważam, że pracujące tam osoby powinne być w miarę możliwości miłe, a może chodzi im o to by zniechęci ludzi.

2015-04-15 19:23

Jak dzisiaj dowiedziałam się o dodatkowej ewentualnej zapomodze z gminy, to aż się ucieszyłam :).

2015-04-15 12:47

U nas obyło się bez większych problemów. Z becikowe też bo ok, wcześniej czytałam, że dużo jest formalności i w związku z tym problemów ale okazało się, że trafiłam na pomocną osobę pracująca w urzędzie i pomogła mi wypełnić wszystkie papiery.

2015-04-15 07:28

tak niektorych nie da się przeskoczyc trzeba załatwic i już

2015-04-14 16:41

Skoro tak, to nie ma żadnego problemu (chociaż, jak to mówią: czas to pieniądz :) ). Ważne, by wszystko załatwić na czas. Niektórych spraw się po prostu nie przeskoczy.

2015-04-14 09:07

tak to prawda potrzebuje wolnego dnia ale albo on albo ja bedziemy musieli to pozalatwiac bo ktos musi zostac z dzieckiem bo nie mamy kogo prosic o to bo kazdy pracuje io babcie i dziadkowie a moj maz ma swoja dzialalnosc wiec jeden dzien moze sobie wziac wolnego

2015-04-14 08:32

Kum_pela- no jak ma się męża, to tak. Ja z moim partnerem żyjemy w wolnym związku i wówczas oboje jesteśmy niezbędni w urzędach (dziecko nie otrzyma bez mojej obecności nazwiska ojca ani nr PESEL). Poza tym tak czy siak, jeśli mąż pracuje, to żeby to wszystko załatwić potrzebuje wziąć wolne danego dnia.

2015-04-14 08:03

ja mam zamiar meza wyslac niech troszke on polata bo to strasznie duzo zalatwiania a maluchem sie trzeba opiekowac a nie papierologie zalatwiac