Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (588 Wątki)

Noworodek w urzędzie - zmiany od marca 2015 r.

Data utworzenia : 2015-04-02 08:58 | Ostatni komentarz 2017-08-27 20:57

Redakcja LOVI

12657 Odsłony
145 Komentarze

Od 1. marca 2015 roku zmieniają się niektóre przepisy dotyczące formalności związanych z urodzeniem dziecka. Sprawdź, dokąd należy pójść, kiedy i co ze sobą zabrać, by otrzymać akt urodzenia, meldunek i numer PESEL.

2015-05-08 10:49

Ja tego nie rozumiem, dlaczego takie związki są dyskryminowane. Jak mężczyzna jest ojcem dziecka to nie powinno być żadnego problemu, przynajmniej od momentu zapisania dziecka w urzędzie. Skoro mój partner będzie zapisany jako ojciec dziecka, a nie będzie moim mężem, to powinien mieć pełnię praw do otrzymywania informacje o stanie zdrowia dziecka.

2015-05-07 20:02

No własnie niestety nasz kraj dyskryminuje troche związki partnerskie bez zalegalizowania. i tak trudniej cokolwiek załatwić w urzędzie. Moja koleżanka bardzo ciężko przechodziła połóg, wysłała narzeczonego by załatwił formalności w urzędzie, lecz tam nie chcieli nawet słyszeć o nadawaniu imienia bez obecności matki.

2015-05-07 19:16

tak wydaje sie 14 dni wystarczajaco na wszytko zeby zalatwic ale ja tez bede meza wysylala zeby to zrobil jak najszybciej sie da

2015-05-07 18:55

Teraz jest 14 dni na rejestracje dziecka maz zarejestrowal mala bodajrze 10 dnia po porodzie wiec aby aby sie wyrobilismy bo jesli nie zrobi sie tego w tych 14 dniach to urzad sam nadaje dziecku imie... masakra! Akt i pesel zalatwiony w jednym miejscu i od reki potrzebne dokumenty to dowody obojga rodzicow i akt malzenistwa.

2015-05-07 10:43

Zgadzam się - dużo zależy od lekarza. Niestety. A często po porodzie kobieta nie czuje się na tyle silna, aby latać po urzędach i wypełniać papierki. Więc fajnie jakby te sprawy mógł załatwić partner.

2015-04-24 19:05

Nie wiem dlaczego tak jest i w to nie wnikam. Wszystko zależy jednak chyba od dobrej woli lekarza.

2015-04-24 09:41

o masz to dyskryminacja skoro jest ze swoja narzeczona to powinien lekarz dac zeby ulatwic tym ludziom sprawy papierkowe wiadomo ile jest przy dziecku obowiazkow to dobry czas wtedy dla ojców zeby sie wykazali zdolnosciami zalatwiania spraw

2015-04-24 09:20

Kum_pela- jest taka opieka, ale zazwyczaj chcą ją dawać jedynie mężczyźnie, który jest ze swoją partnerką w związku małżeńskim. Mojemu "szwagrowi", który dopiero jest zaręczony z siostrą nie za bardzo był lekarz skory do wypisania takiej opieki.