Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Seksualność kobiety po porodzie

Data utworzenia : 2016-04-03 23:29 | Ostatni komentarz 2022-06-24 12:57

Redakcja LOVI

11221 Odsłony
203 Komentarze

Choć większość kobiet podejmuje po porodzie współżycie z partnerem, zmniejszają się ich potrzeby seksualne, a część z nich odczuwa dyskomfort podczas uprawiania seksu. Położna tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

Konto usunięte

2022-06-19 08:33

MamaEmmy

Nacinana byłam przy 1 porodzie. (na dodatek pół mnie znieczuliło pół nie... auć). Minęło 9 lat, niekiedy czuję bliznę- w szczególności przy zmianie pogody.

Przy 2 porodzie nie byłam nacinana, ale byłam zszyta na 1 czy 2 szwy których kompletnie nie czułam.

2022-05-11 20:55

i to czasami potrzeba bardzo dużo czasu

2022-05-04 13:57

Zdecydowanie jeśli czujemy że coś jest nie tak to najlepiej poczekać na wizytę ginekologa ;)

Po porodzie wszystko musi się ustabilizować i wejść na swoje tory a to czasami wymaga czasu :)

2022-04-27 22:51

Każda kobieta jest inna i inaczej to wygląda. Mało tego nawet u tej samej kobiety przebiega to po każdym porodzie inaczej. 

Ja zawsze czekałam na zielone światło od ginekologa. Wcześniej nie było problemu a po tym porodzie teraz coś mnie ciągnęło w środku po jednej stronie. Jeszcze mi nie przeszło, ale z każdym współżyciem jest lepiej. Mam na to swoją teorię, że może to jest związane z szyciem. Wcześniej byłam nacinana, więc i cięcie równe i szew równy i blizna też. Natomiast teraz popękałam, więc poszło sobie gdzie chciało, nierówno I trzeba było to zszyć. I myślę że te moje ciągnięcie jest związane właśnie z tym szyciem. Możliwe że się mylę, ale jak to kobieta - lubię sobie wszystko wytłumaczyć ;)

 

Aniska to dobra okazja by zrobić cytologię i podpytać ginekologa. Zobaczy jak wygląda tam od środka I powie co i jak. 

2022-04-27 22:28

Myszka No u mnie to trwalo 3 miesiace . Mialam duzo szwów i dlugo się rozpuszczały prawie 2 miesiace potem jeszcze z miesiac czułam bol do tej pory po pol roku czasem rwie mnie blizna. 

2022-04-27 19:31

No jednak to dziwne ,że jest to krwawienie . Jakby faktycznie coś było nie tak,a może jest jakaś infekcja, która powoduje krwawienie 

2022-04-26 10:09

ja pisze nie o 6 tygodniach tylko dużo dłuższej przerwie.

No cóż chyba bede musiała isć do lekarza bo nie wiem czy to nie było coś zwiazae  ztym porodem że coś tam sie nadruszyło czy co 

Konto usunięte

2022-04-26 09:08 | Post edytowany:2022-04-26 09:10

Nigdy nie krwawiłam po współżyciu ani nie odczułam dyskomfortu. Plamień też nie miałam nigdy.

Po porodach czekałam zawsze na zielony znam od lekarza.

Ale trzeba sobie powiedzieć że każda z Nas jest inna... te 6 tygodni połogu to umowne takie. Jedna potrzebuje 4 druga 8 tygodni albo i lepiej. Tak mi powiedziała moja Ginekolog.

Miała przypadek dziewczyny która dopiero 6 miesięcy po porodzie miała możliwość współżycia.. tak długo wszystko wracało do normy u Niej.

I nie oszukujmy się..są mężczyźni naciskają kobiety, że jakie 6 tygodni np. czy po co wizyta u lekarza... I wtedy też są problemy :(