Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Mama sama – być singielką z dzieckiem i przetrwać

Data utworzenia : 2014-09-04 11:39 | Ostatni komentarz 2024-01-30 19:23

Redakcja LOVI

7562 Odsłony
56 Komentarze

Wychowanie dziecka bywa trudnym zadaniem. Gdy jesteś sama, staje się ono czasem zadaniem ponad siły. Podpowiadamy, jak sobie radzić i gdzie szukać pomocy, gdy wychowujesz dziecko samodzielnie.

2017-10-05 02:13

Czyli z tą pomocą też u nas kiepsko. A pewnie Ci co tak na prawdę nie powinni jeszcze pierwsi dostaną.

2017-10-04 22:35

aleksandraajk ja jak się rozstałam z moim nie dostałam rodzinnego bo papierów o rozwodzie "jeszcze nie miałam" wiec taka pomoc u nas

2017-10-04 21:14

Ja samotna matka nie jestem... mam.meza ale niestety jest co dwa tyg przyjezdza na dwa dni i znow jedzie na dwa tyg. Wiec ze wszystkim.jestem sama mam rodzinę ltora mieszka troche dalej.i kazdy ma swoje zycie, swoje dzieci...wszystko gdzie bym.sie nie ruszyła to z synem jedynie.jak pujde do fryzjera czy do lekarza to zostawie siostrze ktora ma dwujke swoich ale mi pomoze ale tez nie chce jej na dlugo zostawiac bo teraz co urodzila coreczke, ostatnio nawet do reumatologa poszlam z synkiem..ale ogolnie mam.meza, mam do kogo zadzwonic , porozmawiac..podziwiam samotne matki ale to nie znaczy ze sa pozbawione szczęścia i nie poznaja kogos..czego im bardzo zycze. Znam.pare samotnych matek i latwo nie mialy tyle ze duzo pomagały im rodzice ja tej pomocy bym nie miala bo rodzice mieszkaja troche dalej a mama leczy sie na kregoslup.tato tez kiepsko ale siedzi z dzieckiem mojego brata czasem jemu pomaga bo dziewczyna go zostawila i dziecko ...tak to bywa...wiec tez bywaja.samotni ojcowie ...dawniej mniej bylo samotnych matek czy ojcow a teraz...coraz wiecej...co sie dzieje na tym swiecie...kazdy zabiegany za pieniędzmi malzenstwa nie maja dla siebie czasu a potem sie rozchodza ...no coz tak to niestety bywa;-(

2017-10-04 11:44

Mamom które samodzielnie zajmują się dziećmi powinno się pomniki stawiać. To jest ogólnie duży trud i poświęcenie wychować dzieci a co dopiero kiedy jest się samemu. Jest tam niby jakas pomoc finansowa itp ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Denerwuje mnie jedynie to że mamy które nie mają ślubu ale mają partnera i razem wychowują dzieci udają że są samotnymi matkami żeby korzystać z przywilejów.

2017-10-02 16:52

oj cieżko wychowywać samemu dzieci jak zostałam z 2 sama nie wiedziałam w co rece włożyc... Pracowałam na nocki zeby spac jak one w przedszkolu były i móc spędzić z nimi jak najwięcej czasu .Gdyby nie pomoc rodziców nie dałabym sobie rady

2017-09-26 23:37

odświeżam jak pisałam w innym wątku ;)))))

2015-03-11 22:02

na chwile obecna jestem sama, narzeczonego mam.. za gorami za lasami, i jakos daje rade.. tylko brakuje jednak tego wsparcia psychicznego, kogos kto da Ci "kopa" zmotywuje przytuli ;) jednak mam motywacje - ciagnac kazdy dzien by dotrwac do dnia kiedy bedziemy wszyscy razem !!

2015-03-09 11:08

To jest przykre juz nie tylko dla nas samych mam , ale szczególnie na dzieci. Wiadomo większą więź maja z mama , bo są z nimi od samego początku , od chwili narodzin , przy karmieniu (jeżeli karmimy piersią) itp , ale tatuś też powinien się wykazac i być blisko przy dziecku nawet tak samo jak mama. Co to za problem by tata nakarmił ? mama ściąga mleko, tata daje. Tata przytula w ramionach, dając bliskość , ulula do snu itp. Takie zachowanie ze strony mężczyzn byłoby idealne dla dziecka jak i kobiety. Ale niestety , nie wszystkie mają szczęście i jak koleżanka poniżej napisała, faktycznie są faceci, którzy sie wymigują od obowiązków