Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Mama sama – być singielką z dzieckiem i przetrwać

Data utworzenia : 2014-09-04 11:39 | Ostatni komentarz 2024-01-30 19:23

Redakcja LOVI

7460 Odsłony
56 Komentarze

Wychowanie dziecka bywa trudnym zadaniem. Gdy jesteś sama, staje się ono czasem zadaniem ponad siły. Podpowiadamy, jak sobie radzić i gdzie szukać pomocy, gdy wychowujesz dziecko samodzielnie.

2024-01-30 19:23

Straszne są takie historie. Ojciec stara się ile może ale co matka to matka, zwłaszcza gdy jest dziewczynka. We wsi obok niedawno zmarła 32latka. Bolała ją glowa, pogotowie niby nic nie stwierdziło a gdy wieczorem zgłosiła się na sor to było za późno. Miała 11letnia corke

2024-01-17 13:49

semii i tak sie zdarza też kolega mojego ojca z roboty tak miała, że pani poszła i jeszcze mu zostawiła drugie swoje dziecko, które nie było jego. Ono już pamiętam poszło do domu dziecka, a zostawił swoje. Pai poszla i tyle było w temacie, a on został chyba z dwulatką i jej starszym synem. Nawet nie wiem czy byli małżeństwem . Oczywiście jakoś dał radę:) 

MIałam sąsiadkę co poszła w długą zostawiając chłopu trójkę dzieci jedno też nie jego. Niestety los był taki okrutny, że on szybko zginął w wypadku w robocie i została trójka maluchów bez opieki 

2024-01-17 11:24

Oj są też mężczyźni którzy sami zajmują się dziećmi i świetnie sobie dają radę, różnie jest. Kiedyś na placu zabaw był tata który zajmował się dwójką dzieci bo mama zmarła zaraz po porodzie

2024-01-15 18:38

Semii11  jak najbardziej się zgadzam. Płeć tutaj nie ma generalnie znaczenia. Samotna matka czy samotny ojciec. Tutaj faktycznie bardzo dużo zależy od indywidualnej sytuacji. Tak jak wspomniałam, co innego z wyboru być samotnym rodzicem, a co innego zostać na lodzie z dnia na dzień przez nieodpowiedzialnego partnera, który poszedł w długą. 

2024-01-15 14:25 | Post edytowany:2024-01-15 14:27

A ja proszę nie generalizujmy bo tak samo mężczyzna może sam wychowywac dzieci. Ja znam Pana, ktory swietnie wychowal sam dzieci kiedy Jego zona poszla w cholere do innego całkiem zapominajac że jest matka. Ogólnie bardzo podziwiam osoby, które dają radę same bo to bardzo trudne i trzeba mieć dużo siły.

2024-01-15 14:15

Oczywiście że czasami łatwiej samemu niż się męczyć z niezgodnym partnerem, alkoholikiem itp. 

2024-01-14 20:52

Ja uważam,  że lepiej samemu wychowywać dziecko niż męczyć się jeżeli nie ma pomocy z ojca strony.. Kiedy czasami patrzę u niektórych,  że faceci balują i nie pomagają przy opiece to ja takiego czegoś nie wyobrażam..  Kiedy mąż mi o takich opowiada to od razu mówię,  że wolałabym żyć sama... szkoda kobiet i życia.. tylko , że wtedy trzeba mieć wszystko przemyślane i zorganizowane... no i mieć za co żyć czy gdzie mieszkać..

2024-01-14 20:15

różnie w życiu bywa, ale czasem to najlepsze wyjście dla tej kobiety i pewnie mimo wszystko jest jej łatwiej :) ja taką dziewczynę obserwuję na IG i mega ją podziwiam. Rodzice daleko z teścmi chyba ciężko nie wiem, ale widzę , że mega sobie radzi i przeszła cudowną metamorfozę od czasu kiedy jest sama :)

jest w końcu szczęśliwa choć sama i z pewnością nabrała siły i pewności siebie