Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Bunt malucha – jak sobie z nim radzić

Data utworzenia : 2014-05-06 11:51 | Ostatni komentarz 2018-06-10 12:37

Redakcja LOVI

7252 Odsłony
27 Komentarze

Bunt dwulatka, choć jest normalnym etapem w rozwoju dziecka, bywa bardzo trudnym do zniesienia czasem dla rodziców. Jeśli ta sytuacja dotyczy Ciebie, przeczytaj artykuł. Pomożemy Ci lepiej zrozumieć malucha w tym okresie oraz podpowiemy, jak sobie radzić z jego zachowaniami.

2014-05-09 12:46

No,moja siostra ma taką 2- latkę w domu.. co prawda młoda jeszcze nie skończyła dwóch lat dokładnie,ale zaczyna się chyba ten proces buntu! powiem szczerze,że dużo u mojej siostry daje cierpliwość i tłumaczenie Majce,co wolno a czego nie! Tylko teść mojej siostry wszystko psuje! ja bym tego gościa przykróciła, bo potrafi podważać zdanie matki dziecka przy dziecku! współczuję mojej siostrze,bo to strasznie utrudnia sprawę! ja na przykład,kiedy mała przyjeżdża do nas i jest niegrzeczna,to nie wtrącam się! chyba,ze zostaję z nią sama! Wiadomo,że dziecko się buntuje ale nie jest nastawione przeciwko rodzicom! Ono po prostu próbuje swojej siły przebicia :) u nas Majka jest nastawiona na NIE! kiedy pytam: kochasz ciocię? młoda mówi NIE! a ja jej wtedy odpowiadam,no wiesz?? cioci jest smutno! bo ciocia Ciebie kocha całym serduszkiem! Ale widzę,ze Majka wtedy się przygląda i zaraz przychodzi,żeby się na przykład ze mną bawić! Wiadomo,ze to są rzeczy dalekie jeszcze od typowego buntu,ale ja wychodzę z założenia,że dobrze jest dziecku tłumaczyć też,co mogą czuć inni,kiedy robi się im nawet nieumyślnie krzywdę!

2014-05-07 10:27

Oj mam taka zbuntowana 2 latke w domu która ma jak to mój mą mówi charakterek po mamusi i czasem musi postawić na swoim. Jednak dużo rozmów co można a co nie i cierpliwość do niej moja , bo mojemu mężowi czasem jej brakuje dużo daje i jestem w stanie na pewne zachowania tak wpływać aby ona tego nie zauważyła. Np ostatnio jest problem z tym w która strone pójdziemy to już wcześniej zmieniam stronę chcąc iść w prawo mówie idziemy w lewo i idziemy w prawo a jaka ona jest wtedy zadowolona. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale na razie wpadłam na taki pomysł aby nasze spacery jakoś wyglądały.

2014-05-06 11:57

"Nie przypisuj złych intencji Jedną z najgorszych rzeczy, jaka może się pojawić w umyśle rodzica, jest przekonanie, że zachowania dziecka są skierowane przeciwko niemu. Postrzega wtedy dziecko jako złe, złośliwe, niegrzeczne. A ono takie nie jest. Malec jedynie sprawdza granice i bada świat. Jest małym naukowcem, który podchodzi po raz piąty do stołu, bierze w garść serwetę, właśnie po to, by sprawdzić, czy i tym razem mama powie, że nie wolno jej ściągać, czy może jednak pozwoli, bo przecież jest tam tyle ciekawych rzeczy." za te zdania bardzo wam dziekuje ...jeszcze wczoraj gdy Kacpis robił mi " na zlosc " tak wlasnie go ocenilam ..ze robi to specjalnie , ze broi patrzac w oczy ... Ten bunt jest naprawde bardzo trudny dla mnie ...Mój Partner spedza mniej czasu z nim i tego nie rozumie , ale ja bedac z nim od samego rana do wiecziora i czasem w nocy wiem ile mnie to kosztuje ...Ostatnio zaczynam nie panowac nad sobą ...zdarza mi sie podniesc glos . " Jednak spróbuj zrobić wszystko, by odnaleźć w sobie cierpliwość i siłę, by konstruktywnie pomóc maluszkowi przejść przez ten czas" chyba ten cytat sobie wkoduje i zapamietam ...bardzo wazne jest to co napisaliscie ..nie zdawałam sobie przedtem sprawy , ze moje dziecko nie chce zycia mi uprzykrzac ...On oczekuje wsparcia i krzyczac na niego , lekcewazac - zawodze go . Nigdy nie zabierałam sie za czytanie podobnych artykulow , wasz jest pierwszy i trafiony w samo sedno ! Kacpi w tym msc bedzie mial 16 msc do 18 zostały 2 msc ...czy On szybciej zaczal sie buntowac ? A moze On sie dopiero rozgrzewa ??