Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Urlop rodzicielski - czasami trudna decyzja

Data utworzenia : 2014-05-04 13:19 | Ostatni komentarz 2014-06-05 20:56

Angie

7795 Odsłony
49 Komentarze

Dziewczyny, czy korzystałyście, korzystacie lub zamierzacie korzystać z urlopu rodzicielskiego? Jestem wewnętrznie rozdarta, bo z jednej strony chcę być z synkiem jak najdłużej, a z drugiej boję się, że pracodawcy przestanie na mnie zależeć po prawie dwuletniej nieobecności. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Czy się kierowałyście podejmując tę decyzję?

2014-06-05 20:56

Dzisiaj złożyłam wniosek o rodzicielski. Uprzedziłam w pracy, źe jak będzie ciężko to wracam... Cięzko z kasą oczywiście ;)

2014-05-30 20:38

Ja skorzystałam z urlopu rodzicielskiego który właśnie się skończył , wykorzystałam urlop wypoczynkowy 2 miesięczny a od 4 czerwca wybieram się na 3 letni urlop wychowawczy. Zdecydowałam się na to bez chwili zastanowienia... Tak jak wcześniej wspomniała LEVUSEK zrobiliśmy zapasy czego się dało ( chemii nie musimy bo maz pracuje w chemicznej hurtowni wiec wszystko mamy po hurtowej cenie + zniżki). Myślę ze nie bd żałować tej decyzji. Mały jako 4 latek pójdzie do przedszkola wiec wtedy pomyślimy... Ale sadze ze ta decyzja bd głównie z korzyścią dla Alutka.... kazdej mamie która ma możliwość przynajmniej ten pierwszy rok spędzić z maluszkiem polecam , bo ta są najcudowniejsze chwile.

2014-05-29 15:12

Moje zdanie jest takie że jeśli chcesz spędzić pierwszy rok ze swoim maluszkiem to po prostu tak zrób. Rozumiem że dziś trudno o pracę , ale pomyśl o tym , ze twoje dziecko dorośnie i póżniej już nie wrócisz do tych chwil. A co do powrotu do pracy to uwierz mi ,,, nieważne czy wracasz za rok ... pół czy za dwa ... zawsze powrót jest ciężki ,,,,Będziesz zwracać uwagę czy ktoś krzywo nie spojrzał czy czegos nie powiedział ... Wszyscy wydają się mili a w rzeczywistości jesteś obgadana wzdłuż i wszerz . Nie zawsze niekiedy ludzie maja fajna prace i pracują z fajnymi ludzmi ale bardzo rzadko NIESTETY ! Ja swój urlop wykorzystałam calutki nie zostałam zwolniona a pogaduchy za plecami i tak były ... Powiedzialam sobie ze kolejny raz to już szybciej zmienie prace niż wroce do tej samej :)

2014-05-26 09:39

Levusek masz racje ..jesli jestesmy przy kasie to warto w takie rzeczy inwestowac bo nie oszukujmy sie ale pierzemy czesto a wiec bez płynu i proszku jest to nierealne ...myc naczyna , zeby, wlosy , okna , podlogi itp tez musimy wiec pyny do naczyn , pasty do zebów , szmpony , plyny do okien i podlogi tez sa niezbedne.. Nie mamy pewnosci ze skoncza nam sie jak bedziemy mieli pieniazki ..co jesli szmpon wraz z proszkiem skoncza sie niemalze w ten sam dzien? a w portfelu 50 zł na cały tydzien ?? jestesmy w kropce :)

2014-05-24 14:54

I jeszcze jedno dodam :) już na którymś wątku pisałam...że robimy z mężem zapasy artykułów chemicznych i higienicznych z długą datą ważności. Teraz np była promocja tabletek do zmywarek + druga paczka za 1 gr, lub jakies proszki do prania w promocji, nawet podpaski :) wszystko ma date przewaznie 2016 (chowamy do komórki). Chemia jest droga, a jak już sianka nie będzie to tylko do komórki i wszystko mamy. Zapas już mamy na 2 lata :) Róbcie tak póki Was stać, bo uważam, że to super inwestycja:)

2014-05-24 13:08

No ale ja zamierzam zostac jeszcze przynajmniej rok moze 2 ..juz nie bede struny naciagac heh ...zyc za 2 tys sie da ale nie długo ..w sumie 1 tys bo polowa na opłaty odchodzi ;) Tez tak uwazam ..jesli matka sie dwoi i troi ..szuka promocji i kombinuje w kuchni zeby bylo smacznie zdrowo i TANIO to zasługuje na miano wspaniałej matki ..( nie obrazajac osob ktore sa w trudnej sytuacji - maja kredyty ..maja dobra prace i musza wrocic bo inaczej ` wypad ` za przeproszeniem )

2014-05-24 12:36

Rodzice, którzy dbają o dziecko i sa w stanie coś dla niego poswiecić, są z pewnoscią warci pochwał. Jestem przekonana, ze dziecku tak wychodzi najlepiej (i tez bym tak chciała) dlatego pewnie sama skłonię się do tego wydłużenia o urlop wychowawczy. Jak sie nie uda finansowo tego pogodzić, wrócę do pracy. Na wychowawczym chyba mozna byc do 5 r. życia dziecka.

2014-05-24 10:43

Angie jak komus mówię , ze nadal jestem w domu z małym to słysze tylko pozytywne komentarze - to dobrze dziecko z mama jest szczesliwsze ..ze bede przy pierwszych kroczkach , slowach itd :) Naprawde łatwo finansowo nie jest ale dramatu nie ma ..wystarczy dobrze rozplanowac wszystko . Dla mnie najwazniejsze jest szczescie dziecka i wiem ze z czasem pojde do pracy i bede z nim spedzac duzo mniej czasu ...teraz chce dac mu wszystko ..nauczyc go i dobrze wychowac ..do rpzedszkola pojdzie , bedzie komunikatywny o wszystkim mi powie ...a teraz ? teraz nie wiem co z nim sie bedzie dzialo ..czy ktos sie z nim bawi , uczy go .. no nie ufam ;) jak pojde do pracy to nasze dochody wzrosna ;)