Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Żłobek, niania czy babcia – jaką formę opieki wybrać?

Data utworzenia : 2013-09-04 16:11 | Ostatni komentarz 2019-02-15 12:16

Redakcja LOVI

15759 Odsłony
162 Komentarze

Większość osób zgodzi się z twierdzeniem, że zanim dziecko osiągnie wiek przedszkolny, najlepiej będzie mu w domu z mamą i tatą. Nie każdy rodzic jednak może i chce czekać trzy lata na moment powrotu do pracy. Komu wtedy powierzyć opiekę nad dzieckiem? Poznaj wady i zalety trzech form opieki.

2019-02-15 12:16

Dokładnie, czasami za bardzo nie mamy wyboru i w pewnym sensie życie wybiera za nas...

2019-02-15 10:14

Syn ma trzy lata a córcia 7miesiecy. Póki jestem w domu nie chce posyłać małego do przedszkola . Jeżeli chodzi o opiekę to jak wroce do pracy to dzieci zostawie z babcia, ale to dopiero jak córka skończy dwa latka.

2019-02-12 17:05

E.Olesiak tak jak piszesz są plusy i minusy żłobków i przedszkoli tak samo z opieką babć ;p Aneta nikt nigdy nie wie co go czeka, rozumiem Cię niektórzy chociażby chcieli to do pracy wrócić nie mogą.

2019-02-12 14:34

Każdy robi jak uważa. Ja chciałam wrócić do pracy. Niestety na stan zdrowia córki siedzę z nią w domu. Życie samo napisało swój scenariusz. Do pracy jak tylko będę mogła to wracam.

2019-02-11 22:12

Ja pierwszego syna poslalam do przedszkola jak mial 2 lata derektorka go wzięła z pampersem nie powiem bylo ciężko na poczatku płacz choroby ale z czasem sie wszystko unormowalo trzeba byc cierpliwym i sie nie poddawac wiele rodziców rezygnuje przy pierwszych chorobach i ciocie byly tak mile nawet pomogly mi go oduczyc z pampersow bardzo polubił Panie ktore tam pracowały. Drugiego syna zostawilam pod opieką babci ktora akurat przeszła na emeryture i TU jest komfort nie musialam go nigdzie wozic bo mieszkamy blisko gdy chorował nie musialam brac urlopu czasem babcia nawet obiad ugotowala wiec jesli ktos ma mozliwosc skorzystac z instytucji babcia to polecam duza wygoda choc z przedszkola tez bylam zadowolona choc kosztowalo mnie to wiecej energi i czasu to syn byl bardziej zaradny i nie był takim cyckiem jak ten którego pilnowala babcia ale cos za cos.

2019-02-08 14:46

Dzięki, DorotaB-1986, staramy się. Nie lubię jak ktoś mówi że oddanie dziecka do żłobka to jakby 'pozbycie się go', 'oddanie pod opiekę', że male dziecko to do czasu pójścia do szkoły powinno być z mamą w domu - niestety takie podejście mają niektóre, zwykle starsze osoby, które może nie rozumieją tego, że obecnie kobieta jest wykształcona, chce pracować, czasami nawet musi, a rodzice (czyli dziadkowie dziecka) też pracuję lub mieszkają daleko.

2019-02-08 00:07

Emmkao fajne i zdrowe podejscie macie z mężem.ojj jak dobrze z tym odpieluchowaniem bo ciężko takiego malucha nauczyć

2019-02-07 11:46

Rozumiem, bo u nas jedni i drudzy rodzice mieszkają daleko,do tego pracują, także też jesteśmy trochę sami i planujemy posłać niedługo maluszka do żłobka. Staramy się podchodzić do tego w ten sposób, że dobrze to wpłynie na niego i jego rozwój, będzie miał kontakt z rówieśnikami, będzie bardziej odważny i samodzielny. Z tego co wiem do żłobka dziecko nie musi być jeszcze odpieluchowane (co innego do przedszkola).