Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2024-08-04 07:20

Konto usunięte

88366 Odsłony
1951 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2014-03-08 08:34

Zgagę miałam od 21 tygodnia ciąży przez leki na wstrzymanie skurczy. Najbardziej pomagały mi migdały, bez skórki i mleko. Żadne Rennie czy inne badziewie - nie! Mleko piłam litrami... przy łóżku miałam całą zgrzewkę mleka, żeby w nocy ratować swój poparzony przełyk :)

2014-03-07 20:12

ja mam zgage prawie całą ciaze. można sie wykonczyc. pomagają syszone morele, woda mineralna renie bardzo skuteczny no i spanie na lewym boku łagodzi zgage. w pierwszej ciązy też tak miałam

2014-03-07 20:03

Ja piłam mięte, ewentualnie guma miętowa.

2014-03-07 17:38

ja wyczytałam nietypowy sposób, ale o dziwo POMÓGŁ! zgaga dopada mnie głównie kiedy już wieczorem położę się do łóżka o wypróbowałam spanie w pozycji półsiedzącej. Nie sprawia mi to większych problemów bo jestem fanką poduszeczek i jasiaczków więc układam się dość wysoko i teraz przesypiam całą noc :)

2014-03-04 22:28

Ja przez całe swoje życie nie wiedziałam co to jest zgaga i jakie jest uczucie ją mieć .A w ciąży dowiedziałam się właśnie .Miałam ją tylko raz ale była bardzo silna więc się dowiedziałam ale wypiłam pół mleka i po jakimś czasie przeszło .Słyszałam ze niby jak się ma często zgagę to dziecko będzie miało dużo włosków .Ja miałam raz a mała włosków malutko więc się sprawdziło :)

2014-02-14 18:03

Mnie od dwóch dni na wieczór łapie okropne zgaga. Na szczęście wczoraj pomogło mi mleko, ale musiałam go sporo wypić, a dziś jakoś wytrzymuję, ale partner namawia mnie bym wypiła ten gaviscon, bo mimo, że jest niesmaczny to mi pomagał - ale jak pomyślę o tym smaku, to w żołądku mi się kręci...

2014-02-14 16:03

Mnie ostatecznie w tej ciąży od mega zgagi uratowały lody, ale musiałam zjeść ich ponad 0,5 l, żeby pieczenie ustało. Ginekolog za to pozwoliła mi zażyć Rennie, bo skarżyłam się, że Gealcid jest niesmaczny i potęgował odruch wymiotny.

2014-02-13 11:41

ja jadłam prawie w ogóle niedoprawiane potrawy ale to nie pomagało, jedynym ratunkiem była właśnie guma do żucia, poczułam smak mięty i jakoś mi to przechodziło, a czasem (co dziwne) kawałek czekolady