Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2265 Wątki)

Zgaga w ciąży

Data utworzenia : 2013-01-16 11:48 | Ostatni komentarz 2024-08-04 07:20

Konto usunięte

88360 Odsłony
1951 Komentarze

Też was w ciąży tak męczyła? Jakie miałyście sposoby? ----- Dziewczyny jestem w końcówce ciąży, i mam okropną zgage, bardzo jest to uciążliwe.. Gdzieś na jakimś forum czytałam o mleku że pomaga, mi niestety nie. :( Macie jakieś inne sposoby?

2014-01-25 09:02

Najlepszy na zgage jest napar z imbiru i cytryny;) ja miałam mega zgage moja mala jak sie urodzila miala bardzo długie wlosy;)

2013-12-11 21:16

A ja, będąc w około 13 tygodniu ciąży odczuwam właśnie pierwsze objawy zgagi, delikatne palenie w przełyku. Nie jest to jeszcze tak uciążliwe, jak w poprzedniej ciąży, jednak miałam małą nadzieję, że obejdzie się bez niej. No niestety, trzeba będzie znowu zakupić rennie ;)

2013-12-11 21:15

Z Wami żadna zgaga mi nie straszna, bo widzę tu mnóstwo rad, jak radzić sobie ze zgagą. Całe szczęście jeszcze na własnej skórze nie doświadczyłam "uroków" zgagi, ale pewnie wszystko przede mną... Właśnie zaczęłam 7 miesiąc ciąży i zobaczymy, czy wykorzystam Wasze sposoby. Dodam tylko, że mojej siostrze pomagało też spanie na kilku poduszkach, gdzie głowa. ogólnie górna część ciała była ułożona wyżej niż brzuch ;)

2013-12-11 21:05

Miałam troszkę zgagi pod koniec ciąży , ale mi pomagały surowe jabłuszka.

2013-12-11 16:58

Olga mi też się pogorszyło pod koniec, zgaga atakuje mnie w najmniej oczekiwanych momentach i bez względu na to co zjem, walczę z nią migdałami i piciem wody ale trochę mnie już umęczyło to pieczenie...

2013-12-11 16:28

Tak jak pisze E.Sagan jednym pomaga to innym tamto. Ja mimo, że zwracam szczególną uwagę na to co jem, jem 5-6 posiłków dziennie, dużo piję to i tak mam zgagę. Wystarczy, że np się pochylę i już czuję. Pomaga mi jedynie rennie. Na szczęście nie dokucza mi jeszcze aż tak bardzo (34 tydz), ale podejrzewam, że niedługo będzie gorzej.

2013-12-11 12:34

Zgaga, zazwyczaj pojawia się w ciąży zaawansowanej a wiąże się ze zmniejszonym napięciem mięśni ścian przewodu pokarmowego, a także uciskiem macicy na żołądek. Czasem warto przejrzeć swój jadłospis i zmienić niektóre nawyki żywieniowe. Ograniczyć słodycze, potrawy smażone, pieczone oraz pikantne. Unikamy kawy, napojów gazowanych, soków cytrusowych, a także uwielbianych przez niektóre z nas soki pomidorowe. Najlepiej spożywać posiłki często, ale w małych ilościach, kolację planujemy na około 1 -2 godziny przed snem. Niestety, czasami mino zapobiegania wszytko zawodzi i zgaga nas dopada. Możemy próbować złagodzić jej dolegliwości poprzez picie 1/2 szklanki zimnego / ciepłego mleka ( jogurtu naturalnego ). Niektórym pomaga, jeszcze inni widzą pozytywne właściwości picia siemię lniane ( 2 - 4 łyżeczki zalewamy gorącą wodą i czekamy, aż przestygnie) profilaktyczne spożywanego po każdym posiłku. Także ile kobiet, tyle pomysłów, jedne pomagają mniej, drugie bardziej ;) Warto szukać i próbować, a nóż pomoże..

2013-12-11 10:50

No mleko też mi pomaga:) A teraz przy końcu męczy mnie codziennie ;) A jeszcze do niedawna nie miałam z nią takiego problemu. Z koleżanką jak rozmawiałam to również dziennie zgaga ,ale też dopiero na sam koniec ciąży. Więc chyba pod koniec męczy najbardziej.