Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Waga w ciąży

Data utworzenia : 2013-02-05 23:08 | Ostatni komentarz 2016-11-24 13:14

Redakcja LOVI

144505 Odsłony
2276 Komentarze

Prawdopodobnie nie ma ciężarnej kobiety, która choć raz nie zastanawiała się nad zmianami swojej wagi i kształtów ciała w ciąży. Przybyło za dużo kilogramów, a może za mało, do tego dochodzi obawa o pojawienie się rozstępów, o powrót po urodzeniu dziecka do wagi i formy sprzed ciąży. Podpowiadamy, ile można przytyć proporcjonalnie do wagi sprzed ciąży i jaki wpływ na przyszłą mamę i dziecko ma przyrost masy.

2013-01-18 15:57

no tak kazda z nas ma inna budowe inne tendencje do tycia i przemiany materii. Ja wychodze z zalozenia ze bedzie dobrze i jakos duzo kilogramow mi nie przybedzie. Ale takiej pewnosci nie mam.

2013-01-18 15:16

a babka mojego meza jak bylam w ciazy to mowila ze gruba jestem, przez to moja samoocena spadała do zera a sama jest gruba. Wiadomo ze w ciazy sie tyje nie ma opcji zeby nic nie przybrac

2013-01-17 08:53

Niestety przez depresje po porodzie spowodowanej konfliktem i tym wszystkim co przechodziliśmy no i niestety tymi kilogramami nie ruszałam się prawie w ogóle. Teraz mój szkrab ucieka po całym domu, ja wychodzę powoli z tego wszystkiego i chcę wrócić do pracy więc może dzięki temu coś spadnie..

2013-01-16 23:50

Ja przytyłam 23 kg. Teraz po 7 miesiącach mam -10kg. Spacery z wózkiem, dieta matki karmiącej i efekt jest :), ale same spacerki dużo dają i warto też później pomyśleć o pasie poporodowym. Pomoże Wam też czuć się atrakcyjniej bo ukryje ewentualne fałdki.

2013-01-16 21:41

spacer, duuużo spacerów z wózkiem przez ten śnieg, i to najlepiej pod górkę, jak ja dziś - gwarantuję szybkie spalanie kalorii i zrzut niechcianych kg :)

2013-01-16 21:40

Ztymi spacerkami teraz zimą ja osobiście się wstrzymałam. Nie chodzi mi o sama zimę jak o tą epidemie grypy która ostro grasuje u nas. Moja mama juz jest chora i to mnie skutecznie odstraszyło od spacerkow teraz. Można też uskuteczniać ćwicznia bawiąc się jednocześnie z dzieckiem. Mój np uwielbia jak lezy na kocu na dywanie, kiedy robie nad nim takie mini pompki tzn. kucam na kolanach ręce rozkładam po bokach maluszka i się nad nim pochylam mówiąc do niego pieszczotliwie i przy okazji mięsnie wzmacniam.

2013-01-16 21:19

codzienne spacery z maluchem :) jeśli nie pomogą w zrzucaniu wagi to przynajmniej nastrój lepszy :)

2013-01-16 20:59

P.Janik ja nie jem slodyczy, wogole malo jem, stosuje kremy, prysznic na przemienny zimny- cieply moze troche ruchu schudniesz, daj sobie czas ja schudlam w ok. 2 mieisace i ciagle chudne, kazda z nas jest inna daj sobie czas :) a co tam kompleksy ile kobiet jest pulchnych :) nie kazdy jest idealny