Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Waga w ciąży

Data utworzenia : 2013-02-05 23:08 | Ostatni komentarz 2016-11-24 13:14

Redakcja LOVI

144504 Odsłony
2276 Komentarze

Prawdopodobnie nie ma ciężarnej kobiety, która choć raz nie zastanawiała się nad zmianami swojej wagi i kształtów ciała w ciąży. Przybyło za dużo kilogramów, a może za mało, do tego dochodzi obawa o pojawienie się rozstępów, o powrót po urodzeniu dziecka do wagi i formy sprzed ciąży. Podpowiadamy, ile można przytyć proporcjonalnie do wagi sprzed ciąży i jaki wpływ na przyszłą mamę i dziecko ma przyrost masy.

2013-02-06 16:32

Ja w ciąży przytyłam 17 kg,ale mimo to że ważyłam naprawde sporo nadal czułam sie piękna i atrakcyjna.Mogłabym całe zycie chodzić w ciaży:)W 2 miesiace po porodzie juz tych kilogramów nie było,no ale odchudzam się nadal bo chce zgubić brzuszek.Mam rozstępy,no ale trudno zeby ich nie było gdy brzuch rozrasa sie do 130 cm na wysokości pepka:)To prawda,że po ciąży kilogramy same spadaja

2013-02-06 10:43

Ja jestem ogólnie drobnej budowy:)W ciąży w zarówno tej pierwszej jak i drugiej przytyłam tylko 10 kg,wszystko szło w brzuszek,mimo iż w porównaniu do wiekszości kobiet w ciąży i tak był mały.Za każdym razem miałam taką śliczną piłeczkę:)Przed 1 porodem leżałam na patologii 4 dni przed dziewczyny nie mogły uwierzyć,że ja już jestem do porodu.Ja się śmiałam mówiąc czekajcie jeszcze się okaże ,że urodzę większe dziecko.No i tak się stało mała miała 3,5 kg,a dzieci poznanych koleżanek niewiele ponad 3kg same położne nie mogły uwierzyć ,że z takiego brzuszka takie duże dziecko wyszło:)Teraz Emilia była troszkę mniejsza bo ważyła3150g:) Choć bardzo chciałam za każdym razem by z tej wagi zostało mi choć 3kg niestety mi to nie wychodzi,jestem 3 mies po porodzie i już dawno ważę tyle co przed:(

2013-02-06 09:17

Mnie na szczęście tarczyca nie dobiła :) W ogóle odkąd mam stwierdzoną chorobę Hashimoto i jestem na lekach to wszelkie problemy z wagą minęły. Nie oznacza to jednak, ze nie bałam się nadwyżki w ciąży, bo w trzecim trymestrze zajadałam się pączkami i tortillami :D Nie ważyłam się obsesyjnie, więc było OK. Z drugiej jednak strony ciąża to ten jedyny okres, kiedy można być grubą i nikt Ci złego słowa nie powie na ten temat (no chyba że znajdzie się jakiś palant).

2013-02-05 23:40

Mimo stosowania zbilansowanej diety i w dodatku dla cukrzyków przytyłam 22kg.Syn ważył 3,6kg, miałam nadwodzie wg usg ok.4,2 litra,podczas cc chlusnęło równo:) .Przytyłam duzo , w ciągu roku po porodzie schudłam 18kg, rozstepy na brzuchu miałam mimo stosowanych kremów balsamów itd.Nie czułam sie żle , liczyłam sie z tym ,że waga moze się rozszaleć także z powodu tarczycy , miałam tak jakby duże poczucie własnej wartości i dodatkowe kilogramy nie robiły mi różnicy.Twarz zrobiła sie okrągła a brzuch był baaardzo duzy:) jedyne o czym myslałam ,aby donosić ciążę do końca i aby syn był zdrowy.

2013-02-05 23:13

W czasie całej ciąży przytyłam równe 13kg, choć dopuszczałam możliwość przybrania max 16kg. W czasie pierwszego trymestru troszkę schudłam z powodu wymiotów, ale odbiłam to sobie w drugim trymestrze. Przez całą ciążę czułam się atrakcyjna (no może poza ostatnimi chwilami przed porodem, kiedy to spuchłam na twarzy). Gdy ktoś widział mnie tyłem, to nawet nie zauważał ciąży :) Piersi miałam niewiele większe, brzuch był jak balon, a sama córcia ważyła równe 3kg. Aż ciężko uwierzyć, że pozostałe kg to macica, łożysko, itp...

2013-01-22 13:26

ja przytylam 12kg w ciazy nie mialam brzucha wogole dopero w 7 miechu pojawila mi sie mala pileczka nikt nie wiedzial ze jestem dopiero potem sie skapli jak juz urodzilam bo nas w rodzinie przybylo

2013-01-21 22:55

siostra sie mnie ostatnio pytala dlaczego kobiety po ciazy sa takie pulchne a ja tak schudlam wiec chyba jak pisze olciaa to jest genetyka

2013-01-21 22:50

Ja swoje 23 kg zgubiłam w 2 miesiące, karmienie piersią i dużo spacerków w tym na pewno pomogły i to, że zmieniłam menu na takie bez smażenia tylko gotowane a czasami pieczone np. pierś z kurczaka. Balsamy na pewno pomogą w elastyczności skóry, bo np. rozstępów to same nie zwalczą, ale im skóra bardziej napięta tym lepiej schudnąć. Są też pasy poporodowe, one chociaż pomogą Wam poczuć się atrakcyjniej bo ukryją ewentualne fałdki, a też pewnie jakiś efekt na wyszczuplanie mają.