Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2224 Wątki)

Twardnienie brzucha

Data utworzenia : 2013-12-28 19:49 | Ostatni komentarz 2022-01-06 09:45

patrycja.87.

86581 Odsłony
935 Komentarze

Jestem w 38 t.c. i coraz częściej mam twardnienie brzucha. Staje się on jak skała i utrzymuje jakiś czas. Do tego lekkie skurcze przy pachwinach i pod wieczór po całym dniu bóle brzucha jak przy miesiączce ( co prawda w moim przypadku są nieco łagodniejsze niż bóle miesiączkowe). Czyżby zbliżał się poród? Która z Was tak miała ? Pewnie to skurcze braxtona-hicksa ,ale stały się one dość częste.

2015-06-07 18:14

ja po sobie wiem że nie można niczego lekceważyć regularne skurcze nie ustępujące po 2 godz to znaczy że trzeba skontaktować sie z lekarzem, albo jechac na oddział. na mnie nospa i magnez niestety działały tylko do 34 tyg. teraz biore silniejsze rozkurczowe a i tak czasami mi twardnieje brzuch :/

2015-06-07 11:06

Jestem w 31tc i czasem po lub w trakcie długiego i męczącego dnia zauważyłam, że zaczyna mi twardnieć brzuszek. Może to normalne, ale postanowiłam częściej wypoczywać i 'oszczędzać się', zobaczymy czy to przyniesie jakiś rezultat.

2015-06-07 10:37

Jeżeli to już końcowka ciąży to nie ma się co martwić, organizm się przygotowuje do porodu. U mnie niestety już od połowy ciąży pojawiły się skurcze i brzuch się "stawiał". Też twardniał mi brzuch, a że maluszek był duży to jego główka mocno naciskała na moje spojenie łonowe. Normalnie myślałam, że mi się ono rozejdzie. Strasznie bolało jak chodziłam, a kości potrafiły się nasuwać jedna na drugą i "klikać". Masakryczne uczucie :( Na wizycie kontrolnej u ginekologa, stwierdził on, że mam rozwarcie i powinnam odpoczywać bo mogę wcześniej urodzić. Magnez już wcześniej brałam także zapisał mi dodatkowo Duphaston i nospe. W 31 tc trafiłam do szpitala z powodu podejrzenia odpływania wód płodowych i jak już wróciłam to musiałam leżeć i tak było do dnia porodu. Na szczęście maluszek urodził się w dzień terminu, a nie wcześniej.

2015-06-03 15:56

anetkanetka jest to uporczywe, jeśli będziesz mieć regularne skurcze nie czekaj do wizyty tylko idź wcześniej na oddział. ja tak miałam w 30 tc. i tydzień leżałam na oddziale, skurcze co 5 min i szyjka 26 mm :( teraz mam 34 tc biore 2x magnez i 2x nospe a brzuch nadal twardnieje, lekarz mi mówił że już tak będzie, najczęściej dzieje się to wtedy gdy siedzę, chodze lub zdenerwuje się ;) wtedy momentalnie skurcze mam, wtedy kladę się na lewym boku wyciszam i to ustępuje. Pamiętaj że lepiej takiego twardnienia nie lekceważyć, bo u każdego jest inaczej

2015-06-03 15:40

To prawdopodobnie macica trenuje przed porodem :) Mi brzuch twardniał od 18 tygodnia,urodziłam w 35 tygodniu z zupelnie innych powodów i przez ten czas nie miałam nawet o 1mm skróconej szyjki,nie mówiąc o rozwarciu :) Łykaj magnez i obserwuj czy nie twardnieje zbyt często i czy nie masz bolących skurczy przy tym

2015-06-03 15:38

od kilku dni brzuch robi mi się twardy jak kamień i zwłaszcza jak spaceruję a jak leżę to przechodzi po paru minutach. Wizytę u mojej gin mam dopiero 10 więc jeszcze tydzień czekania ale nie wiem czy powinnam cały czas leżeć czy mimo tego twardnienia nadal chodzić i spacerować.

2014-07-22 21:33

No właśnie lepiej dmuchać na zimne. Potem jak coś się stanie to będziesz miała wyrzuty. A tak sprawdzisz i się wszystkiego dowiesz.

2014-07-22 20:45

Ja zawsze chodzilam do lekarz lub na IP gdy bylam zaniepokojona. Lepiej isc raz wiecej niz raz za malo.