Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2225 Wątki)

Twardnienie brzucha

Data utworzenia : 2013-12-28 19:49 | Ostatni komentarz 2022-01-06 09:45

patrycja.87.

86629 Odsłony
935 Komentarze

Jestem w 38 t.c. i coraz częściej mam twardnienie brzucha. Staje się on jak skała i utrzymuje jakiś czas. Do tego lekkie skurcze przy pachwinach i pod wieczór po całym dniu bóle brzucha jak przy miesiączce ( co prawda w moim przypadku są nieco łagodniejsze niż bóle miesiączkowe). Czyżby zbliżał się poród? Która z Was tak miała ? Pewnie to skurcze braxtona-hicksa ,ale stały się one dość częste.

2015-06-24 15:14

Oliss - jesteś już blisko terminu porodu, więc nie ma się czym przejmować, jeśli dzieciątko miałoby pojawić się na tym świecie nieco wcześniej. Dobrze, że organizm się przygotowuje, choć zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie nie jest to przyjemne.

2015-06-23 09:08

mi niestety już cały czas hirudo :( wczoraj miałam dość dużo skurczy, dziś póki co słabiej. U Ciebie jak nic się nie dzieje to super. Pod koniec ciąży to powinno się pojawić. jeszcze u mnie powoduje to skracanie się szyjki to już w ogóle masakra :(

2015-06-22 23:50

Summerwave w fizjologicznej ciąży KTG robi się dopiero około terminu porodu. Ja miałam od 39 tygodnia co dwa, trzy dni. Leżysz pół godziny z dwoma czujnikami na brzuchu (jeden sczytuje tętno płodu, drugi siłę skurczów macicy) i pikaczem w ręce, który masz naciskać jak się dziecko poruszy. Wcześniej nie ma potrzeby robić tego zapisu. Oczywiście jak się nic niepokojącego nie dzieje. W szpitalu podczas muszą to badanie zrobić choćby raz, bo tego wymaga procedura. P.S. A to Twoja pierwsza ciąża? Bo jak nie to sorki za ten opis, jeżeli badanie już znasz :-)

2015-06-22 23:36

U mnie koniec 32tyg., dzisiaj wizyta u lekarza i również nie miałam jeszcze KTG.

2015-06-22 22:40

Dokładnie Oliss. A wracając do tematu - staje Ci brzuszek ostatnio? Bo mój nie za bardzo (to chyba dobrze).

2015-06-22 16:03

oj tak wizyty prywatne nie są tanie, ja wczoraj liczyłam ile nam wyszło za dojazdy i wizyty to masakra :( a do tego badania, leki wszystko 100 % płatne.

2015-06-22 15:14

Ja na NFZ Oliss. Jak pomyślę ile by mnie wyniosły prywatne wizyty i badania to za głowę się łapię. Co do KTG, to miałam też dopiero w szpitalu, podczas tej duszności. Tak to sprawdza mój lekarz co miesiąc bicie serduszka, al dosłownie chwileczkę. Wizyt częstszych ogólnie nie potrzebuję. Wszystko z malutkim porządku.

2015-06-22 14:52

mi mój ktg nie robil jeszcze w ogole, tylko ja byłam w 30 tc w szpitaly to wtedy miałam ;) ciekawe kiedy zacznie mi je robić :) może dopiero przed porodem.