Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2271 Wątki)

Twardnienie brzucha

Data utworzenia : 2013-12-28 19:49 | Ostatni komentarz 2022-01-06 09:45

patrycja.87.

87252 Odsłony
935 Komentarze

Jestem w 38 t.c. i coraz częściej mam twardnienie brzucha. Staje się on jak skała i utrzymuje jakiś czas. Do tego lekkie skurcze przy pachwinach i pod wieczór po całym dniu bóle brzucha jak przy miesiączce ( co prawda w moim przypadku są nieco łagodniejsze niż bóle miesiączkowe). Czyżby zbliżał się poród? Która z Was tak miała ? Pewnie to skurcze braxtona-hicksa ,ale stały się one dość częste.

2015-07-02 13:26

Ja ogólnie panikara jestem i wszystkiego się boję to będzie w sumie moja pierwsza taka poważna operacja, dotąd miałam tylko laparoskopowo cystę usuwaną. Mam jeszcze dużo czasu do października, damy radę, faceci rodzić za nas nie będą :)

2015-07-02 13:17

Dasz radę :* i nie bój się prosić o leki przeciwbólowe najgorzej jest jak ból się rozhula.. mi już wtedy nawet ketonal nie pomagał i chcieli mi dac morfine :/ ale nie wyraziłam zgody i ostatecznie pyralgina pomogła. Ale ostatnią dawkę przyjęłam 18 godzin po porodzie potem nie brałam już nic bo było ciężko ale dawałam jakoś rade ;)

2015-07-02 13:15

Słyszałam też, żeby zacząć ruszać palcami stóp jak zaczyna znieczulenie schodzić. Boję się jak diabli, bo z moimi skokami ciśnienia mogę mieć znieczulenie ogólne, ale co poradzić. Dla dzieci człowiek wszystko wytrzyma, a rodzić naturalnie nie chce i na pewno nie będę.

2015-07-02 10:01

nie brzmi ciekawie :/ Ale my kobiety SUPERMENKI zawsze dajemy radę :)

2015-07-02 09:52

Dasz rade... Ja po cesarce dostałam dwa ketanole... Pierwszy nic nie dał dopiero po drugim troche ból puścił... Pamiętaj że jak Ci znieczulenie puści, staraj się obracać na boki.. (ciężko jak nie wiem ale przynajmniej nogi podwiń i opuszczaj raz na jedną raz na drugą strone) bedzie Ci później łatwiej wstać... Aaaa i nie podnoś glłowy po zabiegu.. ja tak zrobiłam i całe trzy dni miałam migrene :(

2015-07-02 09:36

no właśnie tego bólu się boję, bo wiadomo po naturalnym wszystko idzie jakoś sprawniej, a tutaj... Ale dzieci są dla mnie najważniejsze i trzeba to jakoś przetrwać

2015-07-02 09:25

Nie chciała bym ryzykować sn przy bliźniakach, podwójne szczęście :) Jakiś czas temu czytałam o kobiecie co urodziła trojaczki dwie dziewczynki i chlopca Na początku na pewno jest ciężko ale później jak fajnie . Moja kuzynka ma bliźniaki ale nie są ani troche do siebie podobni jeden jest blondyn i ma niebieskie oczy a drugi czarne włosy i brązowe oczy

2015-07-02 09:19

beti2270 bedziesz miala blizzniaki super :) Teraz przeważnie przy bliźniakach jest cesarka:) okropny ból jest jak znieczulenie puści.. ale nagroda wielka :)