Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Następna ciąża po cesarce ?

Data utworzenia : 2016-10-23 20:26 | Ostatni komentarz 2019-06-20 12:34

Konto usunięte

39582 Odsłony
816 Komentarze

Dziewczyny nie wiem czy jest taki wątek , ale zastanawiam sie nad drugim dzieckiem , a jestem po cc. czy któras z Was zaszla w ciąże po cc szybciej niz 12 miesiecy? Jak tak to jak przechodzilyscie drugą ciąże? ----- Dziewczyny szperalam i nie udało się znaleźć inf wiec moje pytanie czy któraś z Was świadomie decydowała się na kolejnego maluszka w czasie krótszym niż rok po cesarskim cięciu? Jeżeli tak to czy robiliscie jakieś specjalne badania oprócz usg rany? Pytanie tez do specjalisty,czy lekarz może odmówić zaplanowania takiej ciąży i jej prowadzenia? Czy ciąża 6-9 miesięcy po cc jest bardzo ryzykowna?

2016-11-09 19:22

Tak mi wlasnie powiedziala moja ginekolog :) Poczekam jeszcze troszke i zaczniemy sie starac moze cos z tego wyjdzie :)Juz nie moge sie doczekac..... Testy owulacyjne juz czekaja hihi

2016-11-02 14:47

Witaj ja jestem w ciąży po cesarce ale u mnie był spory odstęp. Natomiast mam kolezanie która zaszła w kolejną ciążę bardzo szybko bo po 4 miesiącach od cięcia. Ciąża nie była planowana i oczywistym jest ze w takim wypadku obarczone sporym ryzykiem. Jednak na szczęście wszystko się dobrze potoczyło ciążę zniosła lepiej niż ta pierwsza w przypadku której wystąpił przedwczesny poród zakończony właśnie cięciem. Mimo wszyto jednak uważam ze dla własnego spokoju lepiej odczekać te 12 miesiecy.

2016-11-02 14:20

Witaj :) ja obecnie jestem w ciąży. Mój pierwszy Syn urodził się w 2012 roku i ... no właśnie tu zaczynają się problemy. Na zmianę pogody boli mnie blizna, nadal nie mam czucia na skórze brzucha a na USG lekarz nie może zbadać dziecka bo blizna mu to utrudnia. Wszystko zależy jak się to goi nie tylko zewnętrznie ale i wewnętrznie. Wydawało mi sie że 4 lata to sporo czasu ale jak widać konsekwencje CC będą za mną się ciągły i ciągły... gdy dużo siedzę boli mnie wszystko. Organizm zawsze potrzebuje czasu, żeby się zregenerować po ciąży i porodzie. Trwa to mniej więcej rok. Może nim zaczniesz ,,działać" zaczerpniesz porady ginekologa? :) Pozdrawiam

2016-11-02 12:16

Ja zaszlam 12 miesiecy po pierwszej. Czekam obecnie na wizyte u gin. Pierwsz ciaza super bez zadnych dolegliwosci. Obecnie mniewam czasem bole w jajnikach ale jak poleze to przechodzi

2016-10-25 13:50

Gratulacje :) Tez bym chciala zajsc juz w ciaze i miec nastepnego bobaska :) Najwazniejsze ze dobrze sie czujesz

2016-10-25 12:57

Ja jestem w drugiej ciazy po CC ale syn ma już 3,5 lat. Powiem tak inaczej sie czuje od czasu do czasu boli mnie szew no i jest mi troche ciężej ale tak to czuje sie dobrze tak jak w pierwszej.

2016-10-23 21:40

Dziekuje Angel troszke mi pomoglas ale liczylam na wasze osobiste przezycia . Czy jest obecnie na forum mamusia ktora zaszla w ciaze krocej niz rok po cc?

2016-10-23 21:18

Znalazłam -Kolejna ciąża po cesarskim cięciu. Kiedy? http://lovi.pl/pl/forum/1/1164