Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Następna ciąża po cesarce ?

Data utworzenia : 2016-10-23 20:26 | Ostatni komentarz 2019-06-20 12:34

Konto usunięte

39585 Odsłony
816 Komentarze

Dziewczyny nie wiem czy jest taki wątek , ale zastanawiam sie nad drugim dzieckiem , a jestem po cc. czy któras z Was zaszla w ciąże po cc szybciej niz 12 miesiecy? Jak tak to jak przechodzilyscie drugą ciąże? ----- Dziewczyny szperalam i nie udało się znaleźć inf wiec moje pytanie czy któraś z Was świadomie decydowała się na kolejnego maluszka w czasie krótszym niż rok po cesarskim cięciu? Jeżeli tak to czy robiliscie jakieś specjalne badania oprócz usg rany? Pytanie tez do specjalisty,czy lekarz może odmówić zaplanowania takiej ciąży i jej prowadzenia? Czy ciąża 6-9 miesięcy po cc jest bardzo ryzykowna?

2017-01-08 22:27

Właśnie Tina lekarz nie powinien odmówić Ci opieki i prowadzenia ciąży więc spokojnie :)

2017-01-08 20:39

Tak jak juz pisalam w innym watku ze bylam u mojego gina (bo wyskoczył mi guzek na bliznie ) i Pani doktor dała mi zielone swiatlo do kolejnej ciaży a minelo 9 miesiecy od mojego cc. Bardzo mnie to ucieszylo bo bardzo bym chciala juz zacząc sie starać . wychodzi na to ze jak jest w porzadku to mozna starac sie szybciej niz po 12 miesiacach :))

2017-01-08 20:01

mam zaplanowaną wizytę ale też chce się do niej dobrze przygotować. sytuacja jakoby sama nasuwa nam takie rozwiązanie

2017-01-08 18:34

Dokładnie, najlepiej ci doradzi twój ginekolog. Ostatnio sama o to zapytałam swojej lekarki i radziła mi przeczekać rok do planowania ciąży, aby wszystko tam się dobrze zagoilo. Jednak to sprawa indywidualna, kiedyś kobiety nie robiły takich odstepow i dzieci rodziły się całe i zdrowe.

2017-01-08 13:45

Powinnaś porozmawiać ze swoim ginekologiem o kolejnej ciąży , on po zbadaniu Cię , zapewne sprawdzi grubość blizny na macicy czy dobrze się wszystko pozrastało,zrobi usg i odpowie na Twoje pytanie . Jest wiele kobiet które zachodzą szybko w ciąże po cc i rodzą bez komplikacji . A czy lekarz odmówi prowadzenia takiej ciąży chyba raczej nie powinien odmawiać , a otoczyć jeszcze lepszą i dokładniejszą opieką .

2017-01-08 02:17

Najlepiej porozmawiaj z ginekologiem. Jest dużo kobiet które zachodzą w ciąże szybciej niż po roku i wszystko jest w porządku. Jest to jednak bardzo indywidualne i polecam skonsultować to z ginekologiem, żeby sprawdził ranę i czy ciąża będzie bezpieczna dla Ciebie i dla Twojego dziecka.

2017-01-07 10:01

Jest to sprawa bardzo indywidualna każdej kobiety. Najlepiej jeśli chcesz drugie dziecko to zapytać o zdanie lekarza. Określi jak się miewa blizna i macica. Ale jeśli nie do końca planowane to nie trzeba się zbytnio przejmować. Moja mama 3 miesiące po cesarce zaszła w ciążę i obyło się bez żadnych komplikacji a było to 25lat temu

2017-01-07 09:23

Nie wiem, czy masz facebooka, ale tam jest grupa: cesarskie cięcie i tam masz mnóstwo kobiet, które były w takiej sytuacji i Ci pomogą ;] Ja jestem 3 miesiące po cc, nie wyobrażam sobie teraz ciąży, ale sytuacje są różne, wiem, że jest to ryzykowne ze względu na niezagojone dobrze rany, ale większość kobiet z taką sytuacją rodzą szczęśliwie, więc myślę, że nie ma co się martwić na zapas.