Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51729 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2013-11-23 13:35

http://www.familie.pl/chlopiec-czy-dziewczynka u mnie i koleżanki sprawdził się kalendarz chiński którym sprawdziłyśmy wszystkich znajomych i też się zgadzało (wystarczy sam miesiąc zapłodnienia wpisać nie trzeba konkretnej daty) i oczywiście przeczuciue - jakoś obie od początku czułyśmy chłopców, ja nawet nie byłam zdziwiona że obie będziemy mieć synów bo ciążę przechodziłyśmy identycznie :)

2013-11-23 13:23

Samantka, mój za drugim razem twierdzil, ze zrobil dziewczynkę i koniec, nie dal sie przekonac, ze jest inaczej... Dopiero ok.25 tygodnia uwierzyl, ze drugi synuś :p a niby wiedzial co robi...

2013-11-23 13:20

Wydaje mi sie zę nie jest to istotne czy to będzie chłopiec czy dziweczynka zwłaszcza jeśli to jest pierwsza ciąża. Ważne by dziecko było całe i zdrowe

2013-11-22 22:44

Karolinko u mnie tez każdy po wyglądzie brzucha twierdził ze bedzie chłopczyk, a ja wiedziałam ze to dziewczynka i to prawda ze takie gadanie jest denerwujące. Moze w kilku przypadkach się sprawdzi, ale napewno to nie jest wyznaczik płci dziecka. Samanta no to się nazywa ojcowska intuicja:D

2013-11-22 17:38

Nie wiem czy uwierzycie ale.. Dowiedzieliśmy się o ciąży, gdy byłam w 6 tygodniu. Gdy powiedzieliśmy o niej rodzinie (w ten sam dzień co się dowiedzieliśmy) mój partner od razu mówił, że będzie chłopiec.. Tak samo tydzień później kiedy oznajmiliśmy o ciąży Naszym znajomym. Każdy się śmiał z niego a on uparcie swoje tłumacząc, że w jego rodzinie zawsze pierwszy jest chłopiec (co jest oczywiście prawdą).. Nie małe było więc zdziwienie wszystkich, gdy rzeczywiście okazało się, że urodzę chłopca; )) Mój tata podsumował to jednym zdaniem: "Wiedział co robił"...; DD

2013-11-22 15:31

Olga, wyglad czy ksztalt brzucha nie ma nic do rzeczy, takie gadanie tylko mnie denerwowalo, przy dwoch ciazach wygladalam zupelnie inaczej, brzuszek zupelnie inny, raz korzystnie a raz nie, mam dwoch chlopcow :)) zabobony to tylko zabobony...

2013-11-22 15:09

Wydaje mi się, że to raczej nieistotne, szczególnie przy pierwszym dziecku. Mi cały czas mówiono, że wyglądam na chłopca (bo ładnie wyglądam, bo od czasu do czasu w wakacje miałam ochotę na bezalkoholowe piwko, że brzuszek wygląda na chłopaka) a mimo tych wszystkich zabobonów w 15 tygodniu okazało się, że dziewucha. Byle by zdrowe było.

2013-11-21 10:44

Oczywiście że panietam moment kiedy dowiedziałam sie że bedzie 2 chłopczyk , było to 18 stycznia 2013 roku i powiem że nie byłam rozczarowana. Nic tak dla mnie się nie liczyło jak to że wreszczie po 4 latach oczekiwań, 1 poronieniu doczekałam się cudu, choć nie ukrywam że juz straciłam nadzieję. To mąż cały czas powtarzał że nam się uda, wtedy mu nie wierzyłam. Więc dla mnie nie było znaczenia czy to chłopiec czy dziewczynka, a jezeli zachce mi sie kiedyś córeczki to nic nie stoi na przeszkodzie:) Oczywiscie starszy braciszek od począrtku mówił że będzie miał brata, więc na usg nie byłam zdziwiona że bedzie chłopczyk.