Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51649 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2015-02-03 12:41

Joasiu chyba po prostu każdy facet pragnie mieć syna by rod nazwiska nie zaginal i zawsze chlop z chłopem to się lepiej dogada :) Agniesia masz racje powiedzieć ze chłopczyka to nie chce tylko dziewczynke a co jak urodzi się chlopiec to odda do domu dziecka? Takie głupie gadanie moim zdaniem. Co do prepisu na dziewczynke, hmm tak jak mówisz na razie to wogole nie może "zaskoczyć" Może jednak nie bardzo ten jej przepis? ;D Sorki za żarty :) Kropka dokładnie tak, dobrze to wytlumaczylas. Wogole plemniki meskie zyja maksymalnie 24 h a zenskie az 72h czyli tak jak mówisz 3 dni. Do wyliczenia tego trzeba mieć naprawdę miesiaczke jak w zegarku. Co zadko się niestety zdarza, bo czasami trochę stresu i owulacja może się przesunąć. Moim zdaniem nie da się tego wyliczyć :) Ale to nie wszystko, niektórzy faceci maja słabsze nasienie co powoduje ze nigdy nie będą mieli chłopaka, ponieważ plemnik meski mimo tego ze jest szybki to nie będzie miał sily zagniezdzic się w jajeczku. Przyroda :) Kilo69 ja tez zwracałam się do brzuszka w rodzaju męskim i wszyscy mówili "ON" - a tu psikus, ale zanim poznałam plec w pewnym momencie także poczułam ze będzie dziewczynka i kiedy wszyscy mówili ze chlopiec ja intuicyjnie zaprzeczalam :) Co do imienia to zostało jeszcze poltora miesiąca do pojawienia się córci na swiecie a ja nadal nie mogę zdecydować się nad imieniem :)

2015-02-03 12:35

Dla mnie płeć nie miała większego znaczenia, ważne było to, że będę miała dziecko :) Mój partner od początku mówił o tym, że chciałby chłopca..i nawet przez pewien czas zwracałam się do brzuszka w rodzaju męskim, ale potem intuicyjnie czułam, że to będzie dziewczynka i tak też się stało. Płeć poznaliśmy w 17tc i zaczynałam batalię w kwestii imienia, każdy mi odradzał..sugerował inne, ale gdy się urodziła każdy momentalnie przekonał się do jej imienia.

2015-02-03 11:53

Wiecie co ? moja ciotka kiedyś mi mówiła jak zrobic dziewczynkę ( ona jest po studiach jakichś medycznych ) ale trzeba mieć bardzo regularny okres i wyliczyć sobie kiedy mamy szczytowy dzień plodny Plemniki żyją około trzech dni. Plemniki męskie sa bardzo szybkie, plemniki żeńskie są wolniejsze - więc jak chcesz chłopcą musisz się bz..... ć tak aby wpasować się idealnie w dzień płodny., wówczas plemniki meskie szybciej dotrą do komórki jajowej niż żeńskie, a jak chcesz dziewczynkę to musiśz się bz....ć dokładnie trzy dni przed szczytową owulacja, wówczas pleminki męskie (te szybsze) obumrą i zostaną tylko żeńskie. Ale warunkiem jest sex tylko trzy dni przed owulacja i do owulacji POST, bo jesli to męskie znowu będą szybsze ::)) ( ja z moim wyliczaliśmy dwa razy i się udało) albo mieliśmy szcz escie albo faktycznie coś w tym jest

2015-02-03 10:49

Agusia jak to przepis na dziewczynkę? :D W sensie chodzi o to czy na pieska czy inaczej??? Sorki za moją wypowiedź :D

2015-02-02 21:20

Napewno każdy ma takie myśli co by chciała mieć pierwsze.Ja nie ukrywam bo bardzo chciałam córeczkę,wszyscy mi mówili że napewno będzie dziewczynka bo moja siostra urodziła synka i całkiem inaczej wyglądala w ciąży niż ja.Lekarz mi w 20 tyg powiedział że będzie to chłopiec,ale nie na 100% bo dokładnie tak nie widać ale raczej że tak.Jeszcze byłam pewna że może będzie dziewczynka,a jednak urodził się synek i jestem bardzo szczęśliwa,najważniejsze żeby było zdrowe!Tesciowie marzą o wnuczce bo maja już dwóch wnuków,tak samo moja szwagierka bardzo chce mieć dziecko i cały czas powtarza że ona chce mieć dziewczynkę i napewno będzie miała bo ona chłopczyka nie chce!Jak można tak wogóle mówić,niech ciężkiej modli żeby mogła mieć i urodziło się zdrowe a jeszcze sobie płeć wybiera.Ja owszem chciał dziewczynkę ale nigdy bym tak nie powiedziała że chłopczyka nie chce bo ona ma nawet przepis na dziewczynkę,ale jakoś do dzisiaj nie jest w ciąży!Żal mi takich ludzi co bardzo pragną mieć dzieci a nie mogą,przykre to jest :-( A zaadaptować też nie jest łatwo,warunki,pieniądze wszystko się liczy...! Nieważne co będzie,ale najbardziej ważne jest to żeby urodziło się dziecko zdrowe!:)

2015-02-02 18:40

haha:) Tak jakoś reagują meżowie na córe na poczatku, ale potem tak jak mówisz Izka, zmienia się myślenie:) Sąsiad miał 3 córki.. I pojawiłsię potem chłopczyk z adopcji ;) Zaadoptowali :) na dzisiejszej wizycie lekarz sobie zrobił kawał z nas , bo tak bada bad ai mówi"No to jednak na 100 procent dziewczynka) A ja hmmm a widzi pan a tyle razy doktor mówił że chłopczyk a mój mąz"W pracy chwaliłem sie juz z eto chłopak !" :D:D Dodałam, wazne że zdrowe i że na szczescie jeszcze nie kupowalismy nic dla synka ;)) Po czym ginuś orzekł że sobie robi jaja :PPP Mąż odetchnął :P jednak coś w tym jest :)

2015-02-02 16:47

Ja zawsze chciałam mieć starszego brata, niestety mam brata młodszego o 8 lat. Zawsze mowilam ze chciałabym żeby najpierw urodzil się chlopiec potem dziewczynka. Do 20 tyg ciąży chodziłam z mysla ze to chłopak, bo każdy kto mnie nie zobaczyl to mowil "oooo na pewno chłopak będzie" Już nawet nie pytali o plec, której i tak jeszcze nie znalam :) Na usg okazało się ze będzie corcia, na początku pojawilo się maleńkie rozczarowanie i z mojej strony i ze strony meza, jednak z biegiem czasu zaczelam się cieszyc ze to jednak corcia, a mój maz zaczal mowic ze będzie jego oczkiem w glowie :) Ale tak jak mowi Joasia, to nie ważne jaka plec ważne ze zdrowe. Chociaz pamiętam mine mojego znajomego kilka lat temu jak przyjechal do sklepu w którym pracowałam, siadl na skrzynce wzial sobie piwo i był okropnie załamany ze to jego 4 corka, pamiętam nawet Jego słowa kiedy zapytałam co się stało "No co, no co? Znowu dziewucha" :D :D

2015-02-01 21:05

:) Wązne że zdrowe dzieciątko się urodzi ;) Choć przyznam, że mąż mój był szczęśliwy , że będzie synek :)