Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Dziewczynka czy chłopczyk czy to takie ważne?!

Data utworzenia : 2013-03-04 17:39 | Ostatni komentarz 2022-12-19 21:42

klamerka123

51662 Odsłony
1330 Komentarze

Wszyscy pytaja mnie co będzie chłopiec czy dziewczynka, ale nie jest to dla mnie takie ważne... Wychodzę z zalożenia, że najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe. Płeć dziecka można już rozpoznac od 14 tygodnia ciąży... Ale co niestety moje dziecko w 17 tygoniu podkurczylo nogi i nie chciało za żadne skarby pokazać czy będzie chłopiec czy dziewczynka... I co teraz... Jak to co? :) Trzeba poczekać do kolejnego usg za miesiąc więc może wówczas się uda, a może też będzie się ukrywać i do końca będzie to niespodzianka... Jak to było z Wami... Jakie byly Wasze odczucia, czy płeć miała znaczenie?? Kiedy dowiedziałyście się o płci waszego dziecka? ----- Chłopiec czy dziewczynka? 2013-09-14 08:19 Mamy! Kiedy dowiedziałyście się jaka jest płeć Waszego małżeństwa? I czy pamiętacie ten moment? A może do końca była to niespodzianka? Jakie wtedy towarzyszyły Wam emocje ? ;)

2016-11-11 23:19

Mamo_Arka_Martynki pewnie ze zdazaja sie pomyłki :-) jak ja to mowie loteria pol na pol :-D Ja podświadomie juz chyba wylapuje wpisy gdzie te podglądanie dzidziusia w brzuszku sie potwierdzają. Moja bratowa urodzila syna w 2009 roku i calutka ciaza mowiono ze córeczka niestety porod z komplikacja i zostala uspiona wybudzili ja i dali jej synka do cycusia to dopiero miala niespodziankę :-) To tylko maszyna i czlowiek ktory tez ma prawo sie pomylic :-) okaże sie tak naprawde po porodzie. Chociaż przy drugim badaniu prenatalnym obraz 3D jak dla mnie dziewczynka ale obejrzymy :-) U Ciebie jest blizej rozwiązania prosze pochwal sie juz po czy badania usg w Twoim przypadku sie potrwiedza :-)

2016-11-11 21:43

sylwia ja już pisałam, mój synek do 24/25 tc był dziewczynką, po czym wyrósł mu siusiaczek, w 26 tc byłam na patologii i inny lekarz nie mój ginekolog podczas usg powiedział "wie pani już że to syn? ale dorodne klejnoty, mąż powinien być dumny, niech pani zobaczy tu jest penis jak ta lala" śmiać mi się chciało bo tydzień wcześniej te klejnoty wydawały się bułeczką, teraz w drugiej ciąży córka jest od początku córką i mamy już 37 tc poczytaj też tutaj: http://lovi.pl/pl/forum/1/3157

2016-11-11 20:07

Szukalam i zalazlam wątek płci :-) bylam ciekawa czy zdazaja sie często pomylki w Naszych obecnych czasach :-) Przy pierwszej ciazy maz byl w 100% pewny ze zrobił synusia i tak tez było heheh :-) ja osobiscie mysle ze to poprostu przypadek bo niestaralismy sie o dzieciatko :-) teraz jestem w drugiej ciąży dwóch lekarzy potwierdziło plec dziewczynki bardzo mnie to cieszy ale od zawsze przeczuwalam ze będę miec dwoch synow i mimo ze moja malutka Majeczka ma juz imię i pokoik z dziewczecymi dodatkami czasami ogarnia mnie dziwne uczucie ze jednak synek :-D ale z tego co widzę jak dzieciatko ladnie sie obroci to pomylki sie nie zdarzaja :-) troche mnie to uspokoilo, ale mimo wszystko ciekawa jestem czy w styczniu mnie dzidzia zaskoczy :-) aaa dodam ze przy pierwszej ciazy lekarz od poczatku mowil ze chlopak :-)

2016-11-11 18:57

Małgorzata u mne to samo, "dziewczynka?! ale fajnie będziecie mieli parkę" moja koleżanka na taki tekst odpowiadała jaką parkę, toż oni nie będą ze sobą "chodzić" to brat i siostra. A jeśli byłby drugi syn to mam się załamywać, płakać? Znam rodziny gdzie są same córki aż pięć, albo jedną dziewczynka i trzech chłopców. To jak z tymi zabobonami musi być parka. A jeśli zdecydujemy się ma trzecie dziecko to co powiedzą, że wpadka, bo przecież jest już parka Ech parka parka parka.....

2016-11-11 18:30

U nas z kolei było tak, że bardzo chcieliśmy synka. Jak zaszlam w ciążę czułam, że będzie chłopiec, sprawdziło się. :) to jest mój kochany syneczek, moje uśmiechnięte oczko w głowie, taka mala, radosna przylepa. <3 wszystko jak sobie wymarzylam. W drugiej ciąży było mi już bardziej obojętne. Myślę sobie - dziewczynka wspaniale, pewnie w przyszłości będzie moja przyjaciółka, a Miłosz zapewne pójdzie w swoją stronę. Chłopiec - super. Miłoszek na pewno bardzo, bardzo chciałby brata, będą się świetnie dogadywać. Mąż miał mieszane uczucia. Chłopiec już jest, będzie miał kompana do męskich zajec. Dziewczynka ,,coś nowego". Jak malutka fajnie, a jak urośnie? Randki, chłopaki, zakupy... przerazalo go to. :D Czułam, że pod sercem noszę córkę. Jak początkowo doktor powiedziała mi ze obstawia chłopaka to się podświadomie zdziwiłam. Jednak na kolejnych usg wychodziło na 100% dziewczynka. Jakiegoś ogromnego ciśnienia na daną płeć nigdy nie miałam. Są ważniejsze aspekty. :) za to znajomi i rodzina przy drugim dziecku... tragedia! Ma być parka i koniec. Jak nie to porażka. Teściowa jak się dowiedziała na początku ze chyba drugi chłopiec była otwarcie zawiedziona. (Tym bardziej że ma dwóch synów). Ciotki i koleżanki też. No bo jak to nie parka?

2016-11-11 10:38

A my akurat jesteśmy dziwni i chcieliśmy dziewczynkę. ;) Mnie byłoby trudniej w dzisiejszych czasach wychować chłopca... Jak widzę te dzieci takie wystylizowane w skórzanych kurtkach, jeansach rurkach... a jak coś się dzieje to biegną z płaczem do mamy i nawet nie potrafią się bawić z innymi dziećmi. Jednak dziewczynki są trochę inne z charakteru i mam nadzieję że łatwiej mi będzie :) A jak jako 2 dziecko będzie synek to będzie miał jakiśtam przykład w siostrze :)

2016-11-11 09:23

Wielu rodziców oczekujących na przyjście dziecka chciałoby mieć najpierw chłopca . Jak wiadomo starszy brat zawsze obroni oraz będzie wzorem dla siostry . I jest to nawet zapisane w powiedzeniu " Prawdziwy mężczyzna posadzi drzewo, zbuduje dom i spłodzi syna";) Niestety niektórym udaje się to dopiero za którymś razem;) My również oczekiwaliśmy ze będzie synek no ale okazało się ze jest córeczka . I jesteśmy z tego szczęśliwi . Najważniejsze tak jak każdy podkreśla żeby dziecko było zdrowe . Niektórzy aż do rozwiązania czekają by dowiedzieć się o płci dziecka a i tak są później bardzo zadowoleni . Także dla mnie nie ma znaczenia czy urodze dziewczynkę czy chłopca , najważniejsze by każde z nich otoczyć prawdziwą miłością.

2016-11-11 09:18

Natka to musisz postarać się o jeszcze trójkę dzieci ale z planowaniem płci może być różnie:) moja mama urodziła dwóch synów i trzy córki więc każdy miał z kim pogadać a u teściów był na początku mój mąż, córka, syn i córka. W ogóle nie planowali tak:) Sama na tą chwilę chciałabym parke ale jak będzie zobaczymy:)