Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Powikłania po znieczuleniu zewnątrzoponowym. -wady i zalety

Data utworzenia : 2017-08-04 14:40 | Ostatni komentarz 2017-12-14 22:48

M.Jacek

5870 Odsłony
132 Komentarze

Witam, rozpoczynam nowy wątek, ponieważ chce się dowiedzieć czy korzystałyście ze ZZO podczas porodu i czy w związku z tym pojawiły się u Was powikłania, zarówno te wczesne np. przedłużenie trwania porodu czy późne jak bóle głowy i kręgosłupa. Sama rodziłam z wykorzystaniem znieczulenia i poszło szybko bo zaledwie 4 godz (to był mój 1 poród), a jak na razie nie odczuwam jakichkolwiek dolegliwości bólowych w miejscu nakłucia. Jednak sporo znajomych skarży się na okropne bóle głowy, i są przekonane, że przyczyną ich jest ZZO. Co o tym sądzicie? Więcej jest zalet czy wad ZZO?

2017-08-05 11:11

EwaK90 masz rację, podczas ZZO najważniejsze jest pierwsze 15 min po podaniu środka znieczulającego, wtedy trzeba leżeć, później jednak można robić wszystko, nawet chodzić :) oczywiście co jakiś czas trzeba kontrolować parametry mamy jak i dziecka, ponieważ po ZZO często występują spadki ciśnienia

2017-08-04 20:24

Paty to nie to samo na szczęście. Zarówno podczas jak i po zzo można się normalnie poruszać. Nie trzeba leżeć jak po cc.

2017-08-04 20:22

Mnie po znieczuleniu bolał kręgosłup, ale to było w krótkim czasie po porodzie, a później ten ból przestał się pojawiać. Jestem 16 miesięcy po porodzie i nie odczuwam żadnych skutków znieczulenia. Nigdy nie bolała mnie głowa i myślę, że nie spowolnilo to mojego porodu

2017-08-04 19:27

A czy to nie jest tak ze po zzo nie można głowy podnosic przez kilka godzin po?wiem że po znieczuleniu podpajeczynkowym nie można podnosić żeby uniknąć bólu głowy