Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Prowokacja porodu

Data utworzenia : 2017-03-04 18:06 | Ostatni komentarz 2017-03-09 10:27

anamber

7442 Odsłony
40 Komentarze

Drogie mamy! Spotkałyście się z prowokacją ( nie z wywołaniem) porodu w swoich szpitalach? Ja niestety miałam dwa takie zabiegi. Przypominają one test oksytocynowy. Najpierw podłącza się ktg na ok. 15 minut, później położna podaje oksytocynę i dalej jest prowadzony zapis (trwa to około godziny), następnie odłącza się kroplówkę i monitoruje, czy macica nadal się kurczy czy skurcze ustępują. U mnie dwa razy czynność skurczowa zmalała, więc do porodu nie doszło, choć byłam już ponad tydzień po terminie. Niestety druga prowokacja spowodowała regularne skurcze (na początku lekkie, później coraz silniejsze), lecz bez żadnego rozwarcia, więc kolejne 24 godziny nie należały do najprzyjemniejszych... Na szczęście na drugi dzień urodziła się już córka, choć nie obyło się bez kroplówki i przebicia pęcherza płodowego. Miałyście wykonywane takie zabiegi?

2017-03-09 10:27

Anamber no tak bo na racetow to nie mozla liczyc heheh

2017-03-08 20:53

Przy porodzie nie chodzi o sam wymiar bioder a o proporcje miednycy do główki dziecka, co nazywa się niewspólmiernościa porodową. Więcej możecie poczytać tu http://lovi.pl/pl/forum/1/3005 Mój lekarz też mi mówił, że mam idealne biodra, a tak jak Silver mam figure klepsydry ;) Taki komplement może walnąć tylko ginekolog :)

2017-03-08 20:14

Silver zazdroszcze figury i na pewno uda nie takie straszne :P

2017-03-08 20:06

No pewnie lepiej mieć za co potrzymać niż być takim wieszakiem, nasi mężowie byliby załamani;) sama nie jestem idealna, mam figurę klepsydry niby fajna ale niestety moje uda to porażka, strasznie grube co do reszty ciała:/

2017-03-08 13:45

Ja tez lubie ksztaltke kobietki :) Troche tu, troche tam :)

2017-03-08 13:20

No widzisz, kazdy ma swoje kompleksy;) Choc czasamk jak patrze na takie wychodzone dziewczyny, na których wszystko wisi bo nie ma na czym sie opiac, to lubie swoje kształty;)

2017-03-08 12:40

Ewelina chetnie bym sie z Toba zamienila na biodra:D Ja ich w ogole nie mam tak samo jak talii za to mam szerokie ramiona i wygladam jak facet :D (kolezanki zawsze mowily ze mam figure siatkarki plazowej) ale jakos dla mnie to nie pocieszenie:P

2017-03-08 11:46

Mi pol życia wszyscy powtarzali ze łatwo mi sie będzie rodzic, gdy narzekalam na szerokie biodra(tak mnie chcieli pocieszyć;)) i u mnie sie sprawdziło, a Wy mi próbujecie wmówić ze to nie prawda????;))) Dzięki.... czyli nadal nie mam zadnej pociechy z tych bioder....A juz zaczynalam je lubic..... ;) haha