Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Aborcja

Data utworzenia : 2013-05-07 17:50 | Ostatni komentarz 2024-03-21 11:12

Proud Mommy

31331 Odsłony
404 Komentarze

Czy dopuszczacie możliwość dokonania aborcji? A jeśli tak, to w jakich przypadkach?

2013-05-07 21:39

A przy okazji temat tabu. Wiem o tym, ale nie można mówić, że aborcja to fikcja. A przecież nie pytam, czy któraś zdecydowała się na aborcję, tylko co sądzicie na ten temat. Ja na przykład jestem zupełnie przeciwna aborcji. Uważam, że jeśli kobieta nie ma zamiaru opiekować się dzieckiem po porodzie, to są odpowiednie instytucje, które tym dzieckiem się zajmą. Nie ma dla mnie żadnych wymówek, żadnego usprawiedliwienia dla takiej decyzji. Aborcja to po prostu ucieczka od odpowiedzialności za drugą osobę. A skoro ktoś nie chce takiej odpowiedzialności na siebie brać, to powinien się zastanowić zanim pójdzie z kimś do łóżka (mówię tu w kontekście zawodności zabezpieczeń). Z drugiej strony rozumiem, że jest sytuacja niezależna od kobiety - ciąża w wyniku gwałtu. No, ale znowu można dziecko oddać, a nie je od razu zabijać. I nie da się tu wykluczyć odpowiedniego wsparcia ze strony rodziny, psychologów itp. No i jeszcze ciąża zagrażająca życiu matki, choć tu wydaje mi się, że lekarz ginekolog, znając historię chorób kobiety, informuje ją przed ciążą, jak może się sytuacja potoczyć. I tu też będą ciąże obciążone ryzykiem wad wrodzonych. Na pewno decyzja o utrzymaniu ciąży jest czymś trudnym do podjęcia, wymaga dużej odwagi cywilnej, ale bądź co bądź ciąża to początek nowego istnienia...

2013-05-07 20:42

Bardzo trudny i kontrowersyjny temat...