Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Aborcja

Data utworzenia : 2013-05-07 17:50 | Ostatni komentarz 2024-03-21 11:12

Proud Mommy

31329 Odsłony
404 Komentarze

Czy dopuszczacie możliwość dokonania aborcji? A jeśli tak, to w jakich przypadkach?

2024-03-21 11:12

Ja osobiście dokonałabym aborcji tylko w przypadku gdy moje życie byłoby zagrożone. Każda kobieta niech decyduje o sobie, byleby tylko aborcja nie była kolejna metoda antykoncepcji. 

2024-03-14 14:41

Również jestem za wolnym wyborem. I to nie tylko w przypadku choroby mamy lub dziecka. Są różne sytuacje życiowe w których może pojawić się konieczność dokonania aborcji. Nie są to nigdy proste decyzje, ale każda kobieta powinna mieć wybór. Też miałam wysokie ryzyko zespołu Downa i robiłam amniopunkcję. Szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobiła, gdyby okazało się, że mam urodzić chore dziecko. Chyba wszystko zależy od stopnia zaawansowania wad. Niestety w Polsce ciężko o wsparcie w wychowaniu chorych dzieci.

2024-03-13 18:03

To musi być decyzja Kobiety

2024-03-08 20:20

Ja nie oceniam.. to jest decyzja każdej kobiety i czasem i partnera jeśli żyją razem. Życie z chorym dzieckiem nie jest łatwe, prosić o pomoc, pieniądze i patrzeć na to cierpienie.. choć co ja o tym mogę wiedzieć. Nie mam takiej sytuacji ale z drugiej strony nam wyszło wysokie prawdopodobieństwo trisomii 21 (Zespół Downa) i nie zgodziłam się na amniopunkcje nawet. Ale każdy jest inny, każdy czuje co innego. Ja jedynie nie rozumiem kogoś kto się nie zabezpiecza a potem dziecko i co zrobić. Chociaż antykoncepcja też różnie.. czasem lepiej żeby niektórzy nie mieli dzieci. Ciężkie tematy, ciężkie decyzję. Moim zdaniem powinien być wybór. 

2024-03-08 15:36

Bardzo ciężki temat. A punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nikt nie powinien nikogo oceniać..

2024-03-07 13:11

Są różne sytuacje w życiu ktoś z boku może nie wiedzieć dokładnie o co chodzi więc niech każda z nas robi co uważa, to jej sumienie. Ale uważam że powinna mieć taki wybór czy chce czy nie. 

2022-10-27 07:44

no to ciężki temat, i wiadomo każdy ma swoje zdanie na ten temat 

2022-10-03 13:29

To temat trudny dla większości kobiet. Jeśli są wskazania medyczne, to każda z nas powinna podejmować decyzje zgodnie ze swoim sumieniem. Każda z nas powinna mieć możliwość dokonania takiej decyzji.