Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

WAGA DZIECKA W 33 TYGODNIU CIĄŻY- PROSZĘ O RADĘ

Data utworzenia : 2013-05-03 11:54 | Ostatni komentarz 2023-06-29 22:37

Teresa.Mazgaj

70399 Odsłony
304 Komentarze

Witam. Moje drogie. Jestem właśnie w 33 tc, lekarz na usg stwierdził, że moja córeczka ma tak 1,700 1,850. Czy jest to dobra waga? :?: Ile jeszcze może ważyć do porodu? Jak wy mialyście?ile wasze dzieci ważyły w 33tc a ile przy porodzie? Dodam, że w 30 tc ważyła 1.600, czy mało podrosła czy może teraz lekarz się trochę pomylił? TeresaM

2021-05-21 10:14

MOniczka no właśnie tego się obawiałam zawsze z mężem, że może być taki niesmak potem. Jasne to normalne fizjologia, ale nigdy nie wiadomo jak to wpłynie na faceta. Ja uważam ,że na siłę nie warto pchać tam faceta 

2021-05-21 08:21

Wiadomo że jak nie chce to nie ma co zmuszać..  Ja Przy drugim synku i córce nie brałam męża.. chciał ale stwierdziłam.ze zostały syna, u mojej mamy, dosyć że nie bd mnie to jeszcze męża. Nie chciałam go bardziej stresować bo to był taki mamy synek 

2021-05-20 22:57

Mi przy obu porodach towarzyszył mąż i powiem Wam,że dużo mi to dało.Czułam się pewnie i bezpiecznie.Mysle też ,że  nie ma co na siłę brać, bo nie każdy facet się do tego nadaje. Mój mąż po pierwszym naszym porodzie dostał później psychicznej blokady i odbiło bo to trochę na naszych relacjach łóżkowych.Przyznal mi się do tego prawie 3lata później... Także ja uważam,że takie sprawy warto dobrze sobie przemyśleć i ustalić z mężem/partnerem wcześniej. Przemyśleć wszystkie za u przeciw. 

Do drugiego porodu też chciał że mną iść lecz tym razem trzymał się mnie tylko miejsca blisko głowy.

2021-05-20 21:49

My pewnie jakbyśmy tak stały obok to też nie wiedziałybyśmy co robić 

2021-05-20 21:00

A ja też myślę, że niektórzy faceci to się tak przed tym opierają nie dlatego że nie dadzą rady fizycznie ale psychicznie. 

Nieraz widzę chłop jak dąb, a mówi że by nie umiał na to patrzeć, a ja zawsze wtedy sobie myślę że to bardziej chodzi o to, że taki facet nie wie jak miałby się zachować i jak pomóc w tej sytuacji. 

A jak słyszę właśnie takie żarciki o porodach od facetów którzy nie brali w tym udziału to sobie myślę, że też nie chcieli tego bo tak im było wygodniej. 

2021-05-20 14:24

Monia super, że w dobie koronawirusa mógł być blisko. 

Też uważam że jak ktoś nie chce to lepiej nie brać na siłę bo potem tylko problemy mogą być, omdlenia itp. 

2021-05-20 12:26

Ja mam też trochę zdanie jak mama córeczki;)

Ale moze dlatego że nie raz słyszałam o porodach żarciki ni na serio ni na żarty.

Oczywiście jeśli maz się nie zgadza to warto ta decyzję przemyśleć bo nie każdy ma stalowe nerwy ;D

 

2021-05-20 11:43

Ja na siłę też bym nie pchała, ale miło jak mąż chce być obok i wspierać.