Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Plan porodu

Data utworzenia : 2013-05-02 16:31 | Ostatni komentarz 2024-02-26 11:10

Redakcja LOVI

32262 Odsłony
780 Komentarze

Wielkimi krokami zbliża się planowany termin Twojego porodu. Wyprawka kupiona, pokoik dziecka urządzony, zajęcia w szkole rodzenia zaliczone na piątkę. Nie możesz się już doczekać rozwiązania, wszystko dopięłaś na ostatni guzik. A może jest jeszcze coś, co możesz zrobić, by poród stał się dla Ciebie dobrym doświadczeniem, które będziesz wspominać z czułością? Tak! Napisz plan porodu. Podpowiadamy, dlaczego warto i jak to zrobić. ----- lusi_ja: od kwietnia 2011 roku zgodnie ze standardami opieki okołoporodowej każda mama ma mozliwość( a nawet powinna) sama lub z lekarzem/położną napisanie planu porodu.Niestety większość z nas nie ma o tym pojęcia jak ja .Najlepiej taki plan opracować na początku 6 miesiąca.Położna może wiele pomóc ,bo będzie orientować sie co z założeń przyszłej mamy jest mozliwe do realizacji w szpitalu, w którym będzie rodzić.Taki plan najlepiej dać przy przyjęciu na oddział razem z dokumentami medycznymi. Dzięki planowi mama może wybrać pozycję w której chce rodzić, obecność drugiej osoby, dodać informacje dotyczące przecinania pępowiny,stanu zdrowia, wywoływania porodu, samego porodu, o cc, opiece nad dzieckiem, sposobie karmienia,znieczuleniu, kroczu. Pełen plan porodu otrzymałam dzisiaj całkiem przez przypadek i mogę zaznaczyć to co dla mnie jest najważniejsze. Może kiedyś przyjmie się w każdym szpitalu planowanie porodu i nikt nie będzie narzucać z góry ,że rodzić tylko na leżąco i nacinać krocze bo tak łatwiej.

2024-02-11 18:55

Anetka a chodzisz prywatnie czy na NFZ?

Ja plan pisałam czekając na kolejne badania w kolejce pamiętam że zaczęłam rozmawiać z pokaźną na ten temat i zaoferowała pomoc;)

2024-02-11 18:52

Ja właśnie trochę żałuję, że nie kontaktowałam się z położna środowiskową jeszcze w czasie ciąży, bo przydałaby się do konsultacji na przykład planu porodu czy innych kwestii. Starałam się szukać informacji na własną rękę czy to w książkach o ciąży czy po prostu w internecie.

2024-02-11 11:22

Dla choćby własnego komfort psychicznego warto ten plan mieć :) 

Mi się nie przydał ale przy przyjęciu do szpitala położne zabrały i skserowaly sobie i włożyły do dokumentacji. Czy ktoś to czytał- nie wiem. Miałam 2 razy indukcje oksytocyna + wcześniej balonik. A i tak na końcu cc.

2024-02-11 11:18

Warto uzupełnić taki plan z położna którą wyjaśni każdy punk zawarty w takim planie ;)

2024-02-11 10:50

Na stronie gdzie rodzić.info jest generator planu porodu. Bardzo wygodna opcja bo odpowiada się na pytania, nie trzeba samemu wymyślać co tam się znajdzie. Dobrze się zaznajomić z pytaniami i skonsultować je z położną albo poczytać w internecie, żeby wybrać najlepsze opcje. U mnie sprawdziło się tylko kilka rzeczy z planu porodu. Większość była nie do zrealizowania przy indukcji, albo po prostu w tym szpitalu robią inaczej. Ale najważniejsze dla mnie kwestie były respektowane.

2024-02-11 09:29

Mój szpital proponuje mi szkołe rodzenia , z której skorzystam pod koniec marca. Dziękuję Wam za propozycje . Będę na pewno poszukiwać planu w internecie 

2024-02-11 08:30

Tak plan porodu na stronie szpitala lub jeśli ktoś uczęszcza do szkoły rodzenia to tam można wypełnić z położnymi. 

2024-02-11 07:27

Anetka na stronach szpitala można znaleźć;)