Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Kilka porad na ciążowe nudności

Data utworzenia : 2013-02-21 13:14 | Ostatni komentarz 2015-05-16 11:48

burek1234

9139 Odsłony
75 Komentarze

Drogie mamy pewnie nie jednej z was która była lub jest w ciąży dokuczały/dokuczają nudności. Też miałam ten problem ale jest kilka sposobów na ich złagodzenie : - Wieczorem przygotuj sobie kilka krakersów lub kromek chrupkiego pieczywa i zjedz je następnego dnia rano, zanim jeszcze wstaniesz i poleż jeszcze w łóżku jak najdłużej się da -Pij dużo wody. Nie żałuj sobie również soków ani herbatek ziołowych - zwłaszcza jeśli masz predyspozycje do dolegliwości układu trawiennego -Unikaj wszelkich sytuacji stresowych. Jeśli masz czas to połóż się w dzień na trochę w łóżku, odpocznij -Od czasu do czasu skorzystaj z zestawów przeznaczonych do zwalczania choroby lokomocyjnej, które można nabyć w każdej aptece.(WAŻNE) Koniecznie stosowanie wszelkich preparatów konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. -Ogranicz spożycie kawy. Maksymalnie unikaj także wszelkich napojów zawierających kofeinę - takich jak herbaty, cola, napoje energetyzujące - ponieważ są one bardzo moczopędne. -Unikaj intensywnych zapachów gotowania i wszelkich innych silnych zapachów. Twój zmysł powonienia może spowodować nudności. Mam nadzieję że pomogłam :)

2015-05-16 11:48

Mnie na nudności pomagała herbatka imbirowa, polecam choć smak jest dosyć specyficzny.

2014-10-01 17:16

Mi przeszkadzały wszystkie zapachy jakichkolwiek perfum,żel pod prysznic męża owszem,a bardzo lubię ten zapach :)

2014-10-01 17:00

Migdały też próbowałam ale nie były tak skuteczne, naprawdę polecam, szczególnie gdy nudności są tak silne, że nie masz siły żuć czegokolwiek i na myśl o włożeniu czegoś do ust robi się niedobrze - ciepłą herbatkę łatwiej przełknąć :)

2014-10-01 16:12

O tym naparze z majeranku nie słyszałam. Przy następnej ciąży, jak cos to zastosuje. Ja kilogramami jadłam migdały.

2014-10-01 14:21

Napar z majeranku - jedyne co mi pomagało piłam litrami.

2014-10-01 11:25

Mnie dopadły straszne nudności jak byłam w ciąży. Dużo czytałam na ten temat i znałam wiele sposobów żeby je zmniejszyć, ale nie wszystkie mi osobiście pomogły. Trzeba próbować i szukać tego odpowiedniego dla siebie. U mnie mąż musial zmienić żel pod prysznic, bo strasznie mnie drażnił zapach i mdliło mnie jak tylko wrócił z łazienki.

2014-09-29 22:13

Mój mąż pali i też po prostu nie mogłam znieść zapachu dymu. Choć nie pali nigdy w domu to i tak czułam ten okropny zapach, bo on jest nim nasiąknięty.

2014-09-29 20:42

Ja mialam dodatkowo taki porblem, ze na czczo musze wziac tabletke na tarczyce i dopiero po pol h moge cos zjesc... wiec generalnie obralam taki system, ze maz dawal mi tabletke tak troche "na spiocha" i spalam jeszcze z godzinke, jak wstalam to moglam od razu cos wciagnac;)