Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Waga w ciąży

Data utworzenia : 2013-02-05 23:08 | Ostatni komentarz 2016-11-24 13:14

Redakcja LOVI

144247 Odsłony
2276 Komentarze

Prawdopodobnie nie ma ciężarnej kobiety, która choć raz nie zastanawiała się nad zmianami swojej wagi i kształtów ciała w ciąży. Przybyło za dużo kilogramów, a może za mało, do tego dochodzi obawa o pojawienie się rozstępów, o powrót po urodzeniu dziecka do wagi i formy sprzed ciąży. Podpowiadamy, ile można przytyć proporcjonalnie do wagi sprzed ciąży i jaki wpływ na przyszłą mamę i dziecko ma przyrost masy.

2013-01-16 14:39

Ja w obu ciążach przytyłam 10kg,brzuszek miałam nieduży,a dziewczynki ważyły ponad 3kg.

2013-01-16 14:16

Ja w pierwszej ciąży przytyłam bardzo dużo bo aż 25kg a wcześniej ważyłam 51kg. Lekarze krzyczeli na mnie,że za dużo tyje,ale ja choć chciałam to nie mogłam tego opanować,tym bardziej,że nie jadłam słodyczy. Po pierwszej ciąży wróciłam prawie do swojej wagi bo miałam 54kg. Przy drugiej ciąży udało mi się tak nie przytyć,bo przybrałam 16-17kg może ze względu na to,że tym razem była córeczka,a może zmiana lekarza i ten lekarz tak wpłynął na moją psychikę,że nie mogę tak tyć bo to jest w jakiś sposób szkodliwe dla dzieciątka. Po ciąży wróciłam do wagi 53kg i nadal karmię piersią.

2013-01-16 14:09

Jest temat o aktywności ale o kg chyba nie... Może zapomniałam? Przydałaby się tu jakaś wyszukiwarka sprawniej by to wyglądało. W ciąży przytyłam bardzo dużo bo z 65 kg zrobiło się 91... W tym momencie waga stoi na 85 kg i nie chce spadać. Przez to też duża depresja po porodzie, ale jakoś dochodzę do siebie

2013-01-16 14:02

zawsze mowilam ze 18 kg ale zle liczylam, tak naprawde 11 i wszytko zeszlo i jeszcze wiecej. Ale wydaje mi sie ze podobny temat juz tu byl albo sie myle, no nie wiem