Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Przygotowania do porodu - zadania domowe dla przyszłych mam

Data utworzenia : 2013-06-30 23:57 | Ostatni komentarz 2017-12-14 16:50

Redakcja LOVI

14211 Odsłony
156 Komentarze

Poród fizjologiczny nie jest łatwy, łączy się z bólem, lękiem, ale jednocześnie ekscytacją, że za chwilę będziesz miała przy sobie maleństwo. Nie ukrywajmy - tak są to trudne godziny, ale można się do niech lepiej przygotować! Położna Kinga Węglarz podpowiada, co możesz zrobić przed porodem, żeby, jeśli będzie to możliwe, uniknąć nacięcia krocza, i aby te kilka godzin spędzonych na sali porodowej było łatwiejsze.

2017-10-12 16:50

nie ma bo za dużo byłoby tych punktów he he chociaż dla nich przede wszystkim byłby jeden głowny - Ogarnij się chłopie dziecko masz w drodze ;)))) bądź podporą dla żony ;)))) bo resztę to i tak kobieta sama przygotowuje przed porodem a mąż tylko ma nas zawieść i być wsparciem ;))

2017-09-30 17:47

Szkoda ze nie ma też artykułu co przyszły tata powinien ogarnąć :D

2017-09-30 14:41

kolejny super artykuł Lovi, wszystko jasno zebrane w jednym miejscu.

2017-09-24 17:42

Malwincia twój lekarz wie o tej chorobie ? Jeśli nie koniecznie musisz mu powiedzieć !

2017-09-24 17:41

Nie wiem czy wiesz ale ta choroba jest wskazaniem do cc żaden lekarz nie powinien się zgodzić na porod SN i nacięcie przy takiej dolegliwości

2017-09-24 14:10

Nacięcie krocza... to chyba najbardziej mnie przeraża... Może dlatego że niestety choruję na nieuleczalna chorobę (wrzodziejące zapalenie jelita grubego). Nie wiem jaki to będzie miało wpływ na moją chorobę... czy pogorszy się stan po porodzie. Na szczęście zaszłam w ciąży w trakcie remisji, czyli wyciszenia choroby więc mogę się cieszyć ciąża, a co będzie później to się obawiam....

2017-09-24 13:25

Ale fajnie :D ja też po porodzie śmigać mogłam tyle że anemia dała znać o sobie i nie mogłam normalnie iść bo bałam soe że przewróce soe :)

2017-09-24 12:10

Oj warto masować. Warto ćwiczyć z aniball. Warto oddychanie ćwiczyć. To bardzo dużo daje. Ja rodziłam na leżąco w końcu, z podgietymi nogami a i tak nie popękałam, nie byłam nacięta. Warto zainwestować trochę czasu bo to może bardzo usprawnić poród i nam też wiele da. Ja zaraz po porodzie mogłam śmigać praktycznie.