Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Produkty nie dla dzieci

Data utworzenia : 2013-04-16 14:37 | Ostatni komentarz 2018-12-15 14:49

konto usunięte

4658 Odsłony
28 Komentarze

W zasięgu wzroku dziecka powinna znajdować się przede wszystkim zdrowa żywność.Małe dziecko obserwując domowników ,uczy się przez naśladownictwo prawidłowych zasad zdrowego i racjonalnego żywienia.Niedawno słyszałam taką opinie,że nie można nakazywać maluchowi jedzenia rzeczy,których sami nie chcemy jeść,a zarazem nie wolno zabraniać spożywania produktów po które sięgamy w jego obecności.Coś w tym chyba jest.......Tak jak mówi powiedzenie "zakazany owoc najlepiej smakuje",zainteresowanie produktami niezdrowymi wśród dzieci wbrew pozorom jest wyższe niż innych.

2018-12-15 14:49

Fajny sklep online z bio produktami macie tu https://www.magicznyogrod.pl/kudzu_500mg_x_100_kapsulek.html . Ja kupuje tam czekoladę, jest przepyszna !

2015-02-13 20:38

Moje dzieci do dzisiejszego dnia mi wypominają jaka ja byłam ,bo nie pozwalałam im jeść chipsów. Nigdy, przenigdy nie zakupiłam chipsów, teraz jak są dorosłe czasami sobie kupują, mimo,że nie pochwalam tego. Odnośnie coca coli. Kiedyś pracowałam w zakładzie gdzie czyściliśmy miedziane rurki, aby sie świeciły specjalnymi niemieckimi żrącymi płynami. Pewnej nocy kolega kupił sobie w automacie puszkę coli i postawił na swoim stolepracy. Oczywiście po chwili machnął ręką i cola wylała sie na rurki. Wściekł się jak nie wiem co i poszedł na papierocha, z zamiarem posprzątania po paleniu. Jakie było jego zdziwenie gdy wrócił a rurki były pięknie błyszczące. Colaje wyczyściłalepiej niż płyn. Stwierdził, że zakład nie potrzebnie wydaje kupę kasy na te drogie płyny taniej by go wyniosło jakby zakupił colę :)

2015-02-11 23:33

Logika jest - dziecko uczy się życia w społeczenstweie, gdzie wróżnych miejscach są różne zasady, ludzie mają różne poglądy itp. np. u dziadków wolno zjeśc chipsa (no, chyba,z e spędza z nimi kilka godzin dziennie codziennie, wtedy moze być nadmiar tych chipsów), w domu nie, w kościele wypada być ładniej ubranym, w domu można na luzie itd. Odrobina przyjemnosci, czyli niestety tych niezdrowych, ale pysznych rzeczy, to przeciez część dzieciństwa, nie mozna tego bronić dziecku .

2014-01-26 13:28

My mamy mamy krecka na punkcie zdrowego odżywiania dzieci niestety wielokrotnie zauwazylam ze dziadkowie rujnuja naszą prace ,, masz wnusiu czipsa, cole i wiele innych zakazanych rzeczy'' mojej malej dziadek powiedzial wczoraj ze jak ona byłaby u niego to wszystko by jej dal spróbować. Gdzie jest w tym wszystkim logika. Ja juz czasami nie mam sily im tłumaczyć ze tak nie wolno. Sami sie zle odzywiaja i nie chce uczyc mojej córki zlych nawyków.

2014-01-13 20:00

Oczywiście są artykuły spożywcze których raczej dziecko nie powinno jadac np.: właśnie te chipsy ale można tez w dziecku wyrobić nawyk jedzenia słodyczy tylko w 2 dni w tygodniu np. sobota , niedziela i wtedy pozwalać dziecku na zjedzenie tego na co ma ochotę. A jak dziecko się tego nauczy to nie będzie marudziło. Mojej przyjaciółki córka ma 5 lat i w ten sposób jest nauczona i u nich się to sprawdza.

2014-01-13 19:54

no to pozdrawienia dla rodziców , w perfekcyjny sposob rujnuja dzieciaczkowi zycie

2014-01-13 17:39

Znam rodzinkę która faszeruje dziecko chipsami mówiąc że to jest jego "uspakajacz". Teraz wychodzą tego konsekwencje.

2014-01-13 16:20

dziecko które nie dostanie w domu czekolady u kogoś będzie jadło jej nadmiar albo za kilka lat pójdzie samo do sklepu i sobie kupi i będzie jadło po kryjomu dlatego wolę dać czasem w domu sama coś słodkiego