Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Pracuję i karmię

Data utworzenia : 2013-10-09 19:41 | Ostatni komentarz 2015-03-02 12:29

Redakcja LOVI

12108 Odsłony
32 Komentarze

Wracasz do pracy lub na uczelnię. Martwisz się, bo przecież maluszek wciąż pije mleko z Twojej piersi? Nie marnuj czasu i energii na smutki... Przeczytaj o kilku sposobach, które pozwolą Ci pogodzić nowe aktywności z karmieniem piersią.

2015-03-02 12:29

Ja korzystam z urlopu macierzyńskiego jak na razie. A zapewne nie bede karmic juz jak on mi się skonczy

2015-02-08 22:24

Cieszę się, ze udało mi się odszukać ten artykuł. bardzo mnie wsparł moralnie. Będę go czytać jak mantrę przez następne tygodnie i kiedy wrócę do pracy będę spokojniejsza. Teraz już wiem co robić. Dziękuję za wskazówki !!!

2014-04-12 22:50

Ja cały okres karmienia prawie 5 miesięcy ściągałam pokarm i dawałam małej z butelki bo mała nie chciała pić piersi, a ja nie chciałam jej dawać od początku mm i dawałam sobie z tym radę. Na początku nie miałam za wiele pokarmu ale małej starczało, więc nie było żle, ale w pewnym momencie miałam nawał i wtedy ściągałam mleko i mroziłam w specjalnych pojemniczkach starczyło nam jeszcze na 2 miesiące po przestaniu ściągania. Możesz zrobić zapas mleka zamrażając go a w pracy przysługują ci przerwy na karmienie tylko z tym jest problem jak masz daleko do domu. Ale zawsze można się dogadać z pracodawcom, albo jak jest możliwość to ściągać mleko w pracy wszystko zależy jaka to praca jest i czy są warunki do ściągania i przechowywania pokarmu

2014-04-12 22:40

karmienie mozesz sobie ułatwić odciągając mleko na zapas. ostatnio odkryłam woreczki do mrożenia mleka, ułatwiaja one sprawę jeżeli np z dnia na dzień nie jesteś w stanie odciągnąć tyle pokarmu na cały dzień ile Ci potrzeba. Pokarm w zamrażarce lodówki nawet 3 tygodnie.Trzeba pamiętać tylko że rozmrożenie pokarmu chwilkę trwa ,dlatego ta osoba która opiekuje się dzieckiem powinna znać czas w jakim maleństwo będzie głodne mniej więcej żeby siędziecko nie denerwowało

2014-04-12 02:13

Ja również karmie odciąganym mlekiem tylko że laktator ręczny to nie robota trzeba się namachać ale niestety tylko takim obecnie dysponuje a odciągam ok 5 razy dziennie i raz w nocy. Najważniejsze dla mnie jest to żeby dziecko jadło moje mleczko wiec warto się męczyć również jak się wróci do pracy. Najlepiej zacząć robić zapasy troszkę wcześniej zanim się wróci do pracy i mrozić . Trzeba jednak pamiętać że mleko dostosowywuje się do wieku i potrzeb maluszka. Mleko zmienia się co dwa tygodnie według zapotrzebowania malucha to znaczy że mleko dla miesięcznego bobasa a dla dwumiesięcznego i trzymiesięcznego też jest różne. Ale wiadomo ze lepiej jest podać nawet to mleko które mamy zamrożone powiedzmy około miesiąca lub nawet pół roku chociaż wiek malucha jest teraz znacznie większy niż wtedy gdy mleko mroziliśmy niż mleko modyfikowane. Dodatkowo według przepisów matka karmiąca ma godzinna przerwę w pracy. Można ją wykorzystać przychodząc później do pracy, wychodząc w trakcie pracy lub szybciej wyjść do domu. Trzeba po prostu się dogadać. Polecam karmienie swoim mlekiem bo to duży plus na zdrowy start w zżycie naszych maluchów.

2014-04-10 09:37

Ja pamiętam że odciągałam i wylewałam mleko jak brałam antybiotyk i nie wyobrażałam sobie inaczej bo chciałam utrzymać laktację choć nie uważam że było łatwo bo w tym czasie trzeba było małego nakarmić . Ale ja nie żałuję , dziś Jasiek ma 8 miesięcy i nadal jest na ;piersi a te zmogłam sobie odpuścić. Ale oczywiście to jest decyzja Twoja co zrobisz i nikt nie może mieć do Ciebie pretensji o cokolwiek. Twoje dziecko i to Ty podejmujesz decyzje jak je będziesz karmiła, ale pomyśl organizm sam się dostosuje do zapotrzebowania na mleczko więc może choćby wieczorne i nocne karmienie pozostawić to dla dziecka tak wiele znaczy ,

2014-04-09 22:22

popieram kusia_ss. pola92 zrobisz jak uważasz, ale pamiętaj, że wyrzuty sumienia nawet po latach mogą się odezwać. Wiele kobiet mówiło jak Ty i faktycznie nie miał kto ich odpowiednio pokierować, wyjaśnić dlaczego to takie ważne . Teraz jest odpowiednio duży dostęp do informacji na temat karmienia piersią, czy też mlekiem z piersi , choćby tu właśnie na stronie LOVI, może więc warto zagłębić się w to mocniej? Trzymam kciuki, abyś podjęła dobrą decyzję. Mleko modyfikowane to powinna być ostateczność :)

2014-04-09 19:08

pola92 dlaczego nie wyobrażasz sobie odciągania pokarmu? Twoje mleko będzie lepsze dla takiego maluszka. Ja np. nie wyobrażam sobie podawać (teraz 3 miesięcznej) córce mm pod moją nieobecność. Nie zakładaj z góry, że nie będziesz odciągać. Masz jeszcze trochę czasu na przemyślnie, a odciąganie nie jest taki złe :)