Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Pieluszki jedno czy wielorazowe ?

Data utworzenia : 2013-01-17 11:51 | Ostatni komentarz 2024-03-25 13:01

Guasia

72215 Odsłony
936 Komentarze

Dziewczyny jakich pieluszek używacie dla swoich maluchów ? Wolicie pieluszki jednorazowe czy tak modne ostatnio wielorazowe ? Jakie macie doświadczenia zwiazane z pieluszkami ?

2024-03-25 13:01

Zawsze używałam jednorazowych. Przy pierwszej córce Pampersy a przy drugiej Dady. Teraz się zastanawiam nad tymi wielobranżowymi, ale koleżanka mi powiedziała, że muszę mieć tego dużo i jednak na wyjście lepiej mieć ze sobą jednorazowe. Bo nie zawsze jest gdzie zapracować ten wkład z pieluszek wielorazowych.

2024-03-24 21:16

Podsumowując ja polecam, ale zdaje sobie sprawę, że pieluchy wielorazowe nie są dla każdego. Jednorazówki też mam w domu, chociaż teraz głównie to tatuś z nich korzysta, bo ja się już na tyle wdrożyłam w wielopieluchowanie, że mogę się obyć już bez pampersów.

2024-02-27 10:45

Dokładnie tak 🤪

2024-02-26 18:51

Każdy może mieć swoje zdanie :) takie używane pieluchy nie różnią się niczym od używanych ubranek dla dzieci. Fakt, że mają częściej kontakt z kupą i siuśkami, ale na ubranka też te wydzieliny często trafiają. Zresztą po to się pierze je w specjalnych proszkach, żeby były one bezpieczne dla kolejnego dziecka. Pampers z fabryki też przechodzi przez mnóstwo rąk i nie jest sterylnie czysty :)

2024-02-22 21:57 | Post edytowany:2024-02-23 04:46

Ja przepraszam ale nie wyobrażam sobie używanych pieluch no jednak one mają kontakt z kupą. To tak jak by kupić używaną bieliznę 

2024-02-21 20:44

Czuję się wywołana do odpowiedzi, bo używam pieluch wielorazowych :D

 

 Co do kosztów - to w zależności jakie pieluszki kupimy mogą być większe albo mniejszy niż przy jednorazówkach. Na początek koszt jest duży, ale można kupić używane a nawet jak kupimy nowe, to możemy je odsprzedać i wtedy część kosztów się zwraca. 

 

Pieluchy pierze się co max 3 dni właśnie żeby bakterię się nie namnażały, można częściej. Może się wydawać, że takie częste pranie i suszenie jest mało ekologiczne, ale biorąc pod uwagę, że jeszcze ani jedna pielucha jednorazowa się nie rozłożyła, to przemawia na korzyść pieluch wielorazowych. I tak już nasza planeta tonie w śmieciach a taki maluch trochę tych pieluch zużywa. I głównie o to tutaj chodzi.

 

Też nie jestem w 100% na wielo. Tak średnio dwie pieluszki jednorazowe dziennie zużywamy. Tatuś zawsze zakłada jednorazówkę, na większe wyjścia czy czasem na noc też zakładamy zwykle pampersy. 

 

Jak się człowiek przyzwyczai, to okazuje się, że nie ma z tym wielo aż tak dużo roboty. Mam suszarkę, więc to też usprawnia pracę. Na pewno jest to o wiele mniej absorbujące niż za czasów naszych mam i babć.

2024-02-20 20:40

ja tez wolę jednorazowe 

2024-02-16 22:13

Te wielorazowe to jednak wymagają czasu i nakładu pieniędzy też.  Nie będę tutaj eko i wybieram w dalszym ciągu jednorazowe :)